«

III Edycja Chiruca Expedition – głosowanie

III Edycja Chiruca Expedition – głosowanie trwa tylko do 30 czerwca!

Do 30 czerwca 2020 na oficjalnym profilu Facebook Chiruca-Outdoor trwa głosowanie na wyprawy zgłoszone do trzeciej edycji projektu Chiruca EXPEDITION. Na pięć wybranych wypraw czekają buty niezawodnej hiszpańskiej marki z La Rioja!

Pierwsza edycja projektu zapoczątkowanego w 2018 roku cieszyła się sporym zainteresowaniem – zgłoszono kilkanaście niezwykle interesujących wypraw. Dzięki wsparciu sprzętowemu marki Chiruca laureaci przeszli przez wspaniałe włoskie via-ferraty. Trzy przyjaciółki zorganizowały trekking po Alpach Bergamskich. Jedna z ekip zdobyła najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro (5895 m n.p.m). Mama z nastoletnią córką odwiedziły 46 stolic Euopy a autorzy bloga Pod Szczytem w ramach projektu zdobyli 100 szczytów, by uczcić setną rocznicę Niepodległości Polski. Zróżnicowanie wypraw było duże ale wszystkie cele były ambitne i wyjątkowe! Dodatkowo pod zakończeniu pierwszej edycji projektu marka Chiruca przedłużyła współpracę z blogiem Pod Szczytem – który został jej ambasadorem!

Zainteresowanie drugą edycją projektu było zdecydowanie większe – zgłoszonych zostało ponad 30 wypraw! Ostatecznie buty marki Chiruca odwiedziły Oman i Nepal (w tym Everest Base Camp) podczas nietuzinkowej podróży poślubnej, przeszły ponad 850 kilometrów po wschodniokarpackiej części Głównego Szlaku Beskidzkiego (na Ukrainie). Jedna z ekip postanowiła sprawdzić wytrzymałość butów podczas przejścia słynnego korsykańskiego szlaku G20. Nie zabrakło również pokonywania rodzimych, polskich szlaków – Projekt numer trzy zakładał zdobycie Głównych Szlaków Polski – był więc Główny Szlak Świętokrzyski, Główny Szlak Sudecki oraz Mały Szlak Beskidzki (Główny Szlak Beskidzki jest w planach na ten rok) – a to wszystko rodziną wraz z dziećmi! Ostatnim laureatem była „Wyprawa do źródeł melanżu” – czyli poszukiwania gruzińskiej uczty przez grupę przyjaciół. Nietrudno zauważyć, że również w zeszłorocznej edycji było nietuzinkowo, różnorodnie oraz ambitnie.
Niestety etap zgłoszeń do trzeciej edycji Chiruca Expedition przypadł na trudny dla wszystkich czas lockdownu i pandemii. Czasu, gdy ludzie nie wiedzieli kiedy, czy oraz gdzie będą mogli wyjeżdżać by spełniać swoje marzenia. Ze względu na niepewność dwukrotnie data zakończenia zgłoszeń była przesuwana. Ostatecznym terminem był jednak 31.05.2020 roku.
Od 3 do 30 czerwca 2020 roku trwa głosowanie na wyprawy. Mimo pandemii zgłoszone wyprawy prezentują się bardzo interesująco:

 Wyprawa 1 – Dzieci do góry
 Wyprawa 2 – Korona Gór Europy dla Miasta Krosna
 Wyprawa 3 – Przejście piesze najdłuższym słowackim szlakiem, wiodącym z przełęczy Dukielskiej do Bratysławy
 Wyprawa 4 – GSS weekendowo
 Wyprawa 5 – Karpacki Szlak Graniczny
 Wyprawa 6 – Łowcy świtów
 Wyprawa 7 – EkstraMisja: Minivanem na północ
 Wyprawa 8 – Korona w koronie
 Wyprawa 9 – Jesień w rajskim ogrodzie
 Wyprawa 10 – Słowo się rzekło. Były kaniony, czas na Camino
 Wyprawa 11 – Green Velo – rowerem przez Polskę
 Wyprawa 12 – Bieszczadzkie Tysięczniki
 Wyprawa 13 – 1000 kilometrów po szlakach górskich w jeden rok
 Wyprawa 14 – Korona Europy dla Krapkowic, Rozdział: Triglav
 Wyprawa 15 – Na dachu Polski
 Wyprawa 16 – Przez knieję
 Wyprawa 17 – Szczyt Tetnuldi

Zgodnie z założeniami aż 5 z tych projektów otrzyma wybrane buty Chiruca, które pomogą im w trakcie podróży i będą służyć przez długie lata. Wyprawa, która otrzyma największą ilość polubień na Facebooku, zostanie zwycięzcą projektu. Prócz tego przedstawiciele organizatora, wybiorą dodatkowe dwie wyprawy wśród kolejnych dziewięciu, które zdobędą największą ilość polubień, ponadto wybiorą dwie wyprawy wśród wszystkich, które zostały zgłoszone.
Różnorodność i pomysłowość zgłoszonych do projektu wypraw robi wrażenie. Zapewne ze względu na pandemię więcej jest wypraw po Polsce – Green Velo, Rysy, Bieszczady, Karpacki Szlak Graniczny, Główny Szlak Sudecki. Jeśli chodzi o zagraniczne wyprawy to pojawił się najwyższy szczyt Słowenii – Triglav, gruziński Tetnuldi ale i doskonale znana w Hiszpanii i polecana przez markę Chiruca trasa Camino de Santiago!
Jeśli chcesz wspomóc swoich faworytów nie czekaj i zagłosuj na wyprawę (wystarczy polubić zdjęcie opisujące odpowiednią wyprawę) – został już tylko tydzień!
ALBUM DO GŁOSOWANIA

 

Udostępnij 🙂
fb-share-icon
»