«

Turbacz Winter Trail 2019

Stowarzyszenie Biegam po górach oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ serdecznie zapraszają na szóstą edycję kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników z całej Polski na gorczańskie szlaki. Impreza od swojego debiutu cieszy się dużą popularnością wśród fanów górskiego biegania.

W drugą niedzielę lutego (tj. 10.02.2019 r.) do Nowego Targu organizatorzy zapraszają na Turbacz Winter Trail 2019. Kosmetyczna zmiana nazwy, natomiast atmosfera i trzon organizacyjny bez zmian, z corocznym zaangażowaniem Miasta Nowy Targ w zawody. Na zawodników, jak co roku czeka bogaty pakiet startowy z gadżetem biegowym, zestawem herbat od Tekanne oraz pamiątkowym medalem na mecie dla każdego zawodnika. Każdy kto choć raz odwiedził Nowym Targw trakcie zimowych zawodów biegowych podkreśla, że o wysokiej atrakcyjności zawodów decyduje piękna, widokowa trasa i wyjątkowa atmosfera podczas zawodów. W tym roku organizatorzy przygotowali 17 kilometrową trasę z sumą przewyższeń przekraczającą 700 metrów.

Start odbędzie się o godzinie 10:00 na Długiej Polanie.Trasa biegu prowadzi urokliwymi szlakami gorczańskimi do schroniska na Turbaczu, gdzie zlokalizowany będzie punkt żywieniowy. Po opuszczeniu schroniska zawodnicy skierują się w stronę stacji narciarskiej Długa Polana na Kowańcu gdzie będzie zlokalizowana meta. Limit czasu pozwoli nawet mniej wprawionym biegaczom ukończyć bieg i cieszyć się satysfakcją podjętego wyzwania. Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie! Zakończenie imprezy o godzinie 13:00.

Udostępnij 🙂
fb-share-icon
»