«

Mistrzostwa Polski wracają do Szczawnicy

Możemy oficjalnie potwierdzić, że 13. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu górskim na długim dystansie zostaną rozegrane 23 kwietnia 2022 roku w ramach Biegów w Szczawnicy. 

To już IX edycja Biegów w Szczawnicy. Wyjątkowego wydarzenia, które tak mocno wpisało się w historię zarówno Szczawnicy, jak i świata biegów górskich. Każdego roku pod koniec kwietnia Szczawnicę odwiedzają tysiące biegaczy i biegaczek wraz z rodzinami.

Już po raz piąty najlepsi biegacze i biegaczki z całej Polski spotkają się w Szczawnicy, aby walczyć o Mistrzostwo Polski w biegu górskim na długim dystansie.

To dla nas zaszczyt że po raz kolejny możemy zaprosić do uczestnictwa w Biegach i do odwiedzenia Szczawnicy tylu wspaniałych biegaczy i biegaczek z całego kraju, ale również z zagranicy. Ostatnie dwa lata pandemii uniemożliwiły nam organizację mistrzostw Polski. Tym razem jesteśmy gotowi i pracujemy nad zorganizowaniem tego wyjątkowego wydarzenia – komentuje Bartosz Ciesielka, organizator Biegów w Szczawnicy.

Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się na koronnym dystansie Biegów w Szczawnicy – 43 kilometrowym biegu Wielka Prehyba

Każda z tras, którą organizujemy w czasie Biegów w Szczawnicy jest piękna i na swój sposób wyjątkowa. – dodaje Kuba Wolski, organizator Biegów w Szczawnicy – natomiast ta 43-kilometrowa trasa jest swego rodzaju klasykiem podczas tej imprezy, zatacza piękną pętlę wokół doliny Grajcarka przebiegając przez Beskid Sądecki i Małe Pieniny.

Zapraszamy do udziału w Biegach w Szczawnicy, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie zawodów: www.biegiwszczawnicy.pl

Szczegółowy Regulamin udziału i klasyfikacji w Mistrzostwach Polski znaleźć można pod linkiem: https://biegiwszczawnicy.pl/pl/regulamin-biegow/

Udostępnij 🙂
fb-share-icon
»