Turystyka rowerowa

Amatorów kolarstwa górskiego, pasjonatów turystycznego rowerowania, zwolenników niekończących się górskich podjazdów i szaleńczych zjazdów zapraszamy do Pienin, jednych z najpiękniejszych, jeżeli nie najpiękniejszych gór w Polsce.

Strome zbocza, ścieżki malowniczo wijące się przez lasy i łąki to naturalne predyspozycje tego regionu aby cieszyć się tutaj rowerowaniem w każdej jego formie i stopniu zaawansowania.

Rowerowo

Niestety większość szlaków w Pieninach turyści rowerowi współdzielą z turystami pieszymi a w części Beskidu Sądeckiego i Małych Pieninach również z turystyką konną – wymaga wiec to odrobiny wyobraźni. Pieniny poza tym ze same w sobie stanowią doskonałe miejsce dla entuzjastów dwóch kółek są również świetną bazą wypadową do rowerowej eksploracji Beskidu Sądeckiego i Magury Spiskiej.

Mnóstwo szutrowych dróg i ścieżek prowadzonych w każdym możliwym kierunku pozwoli poznać prawdziwy urok Pienin każdemu rowerowemu turyście. Rowerując po Pieninach Twoim obowiązkiem będzie wycieczka wzdłuż Przełomu Dunajca, dalej zaliczając Czerwony Klasztor i Velo Czorsztyn. Musisz też przejechać Jaworki, malowniczy Rezerwat Białej Wody, musisz skosztować prawdziwego oscypka i zyntycy.

Powinieneś wstąpić do Wąwozu Homole i odwiedzić „kultową” Muzyczną Owczarnię. Warto będzie też wypuścić się trochu dalej by odwiedzić Zamek Czorsztyński i ruiny Zamku Niedzica. Pętla wokół Jeziora Czortyńskiego to absolutny TOP,  warto zahaczyć o Słowacką cześć Pienin. To tylko niektóre propozycje które są atrakcją na skale Europejską a i powinny stać się celem każdego rowerowego turysty. Idealną bazą dla rowerowych wojaży będzie Szczawnica która kładzie duży nacisk na rozwój sportu, turystyki i wypoczynku zarówno zorganizowanego jak i indywidualnego. Stanowi doskonałą bazę turystyczną przyjmującą jednorazowo kilkanaście tysięcy gości, którym zapewnia noclegi w pokojach o zróżnicowanym standardzie – od apartamentów w budynkach sanatoryjnych, pensjonatach, hotelach i domach wczasowych, po miejsca w kwaterach prywatnych i  schroniskach.

Velo Czorsztyn – rowerowy raj!

Sieć wypożyczalni rowerów pod marką Velo Dunajec
.

Wypożyczalnie znajdują się w najpiękniejszych rejonach małopolskiej trasy rowerowej Velo Dunajec i Velo Czorsztyn, nad Zalewem Czorsztyńskim. Do naszej sieci należą wypożyczalnie w Czorsztynie, Mizernej, Niedzicy, Maniowach, Kluszkowcach i we Frydmanie. Posiadamy nowe rowery od polskich producentów, rowery elektryczne oraz sprzęt dodatkowy taki jak kaski, foteliki, przyczepki rowerowe, koszyki itp.

Duży wybór nowych rowerów
Posiadamy różne typy rowerów, dla osób w każdym wieku
.
.
Na wycieczkę z dzieckiem!
U nas wypożyczysz zarówno przyczepkę rowerową, fotelik, jak i rowery dla dzieci
Jesteśmy siecią wypożyczalnii
Rower pożyczony w jednym punkcie, możesz oddać w dowolnym innym
.
.
Stale się rozwijamy
Jeszcze w tym sezonie planujemy otwarcie kolejnych lokalizacji między innymi we Frydmanie i Sromowcach Niżnych

Informacje Kontaktowe / Rezerwacje

Mizerna

Czorsztyn

Niedzica

Maniowy

Kluszkowce

Frydman

BIKE PARK PALENICA SZCZAWNICA

https://www.pkl.pl/palenica/trasy-rowerowe.html

 

Lato z Polskimi Kolejami Linowymi nigdy nie jest nudne! Trasy PKL Bike Parks w lecie stają się ulubionym miejscem miłośników dyscyplin grawitacyjnych. Gdzie jak nie w górach można poczuć ten flow i adrenalinę buzującą w żyłach? Wszystkie trasy są na bieżąco poprawiane i modyfikowane tak, żeby dorównać możliwościom sprzętu i wyobraźni bikerów.

 


TRASA ROZBÓJNIK

Status: Czynna

Długość: 1700 m

Średnie nachylenie: 13.5%

Kategoria: czerwona trasa zjazdowa

Przeznaczenie: średniozaawansowani i zaawansowani rowerzyści

Rozbójnik to nowa trasa zjazdowa, gdzie można najeździć się po zbóju! Górny odcinek posiada liczne bandy oraz skocznie, a środek to naturalny singletrack poprowadzony trawersami. Na końcówce czas na rozbójnickie skoki – tutaj czekają przeszkody typu step up oraz stoliki. Trasa szybka i techniczna, przeznaczona dla zaawansowanych i średnio zaawansowanych kolarzy zjazdowych. Podłoże w większej części jest w pełni naturalne, składające się z ziemi, korzeni

 


TRASA CIUPAGA

Status: Czynna

Długość: 1150 m

Średnie nachylenie: 23%

Kategoria: czarna trasa zjazdowa

Przeznaczenie: zaawansowani i profesjonalni rowerzyści

To przebudowana trasa downhillowa z zawodów z 2010 roku, więc będzie ostro i z rozmachem, jak na ciupagę przystało! Jest bardzo techniczna, szybka, posiada liczne uskoki, skocznie, strome ścianki oraz trawersy. Przeznaczona jest dla zaawansowanych kolarzy zjazdowych. Podłoże jest w pełni naturalne, składające się z ziemi, korzeni, skał i kamieni.

 


BIKE PARK KLUSZKOWCE

https://www.czorsztyn-ski.com.pl/atrakcje-letnie/bike-park

 

Świetne miejsce dla wszystkich rowerzystów poszukujących mocnych wrażeń. Zlokalizowany na górze Wdżar w Kluszkowcach Joy Ride Bike Park oferuje trasy o różnym poziomie trudności, wypożyczalnię rowerów zjazdowych i górskich, serwis oraz naukę jazdy ekstremalnej.

Joy Ride Bike Park to miejsce oferujące miłośnikom dwóch kółek wspaniałe trasy rowerowe w okolicach Jeziora Czorsztyńskiego. To idealne miejsce na rodzinne wycieczki rowerowe. Trasy rowerowe w Kluszkowcach mają piękne położenie z widokiem na Tatry, średniowieczne zamki, drewniane kościółki oraz piękną przyrodę.

W Parku znajdują się 4 trasy rowerowe:

Green line – dla początkujących,  A-line – dla początkujących i średniozaawansowanych, Free ride – dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, Down Hill – dla średniozaawansowanych i zaawansowanych

W Kluszkowcach będziesz się dobrze bawić niezależnie od tego, jak dobrze umiesz jeździć na rowerze. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy jazdy ekstremalnej, górskich przejażdżek i szosowych wojaży. Na trasie znajdują się wyciągi krzesełkowe. Wyciągi zaczynają pracować w weekend majowy i są czynne w każdy weekend, a w wakacje codziennie.


TURYSTYCZNE TRASY ROWEROWE

Ścieżki dookoła Kluszkowiec zachęcają do zwiedzania okolicy na dwóch kółkach. Prezentujemy klika tras, które naszym zdaniem są godne odwiedzenia. Są to zarówno trasy bardzo łatwe, jak i te które wymagają doświadczenia i kondycji.
Jeśli nie macie roweru górskiego – w Kluszkowcach czeka na Was WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW (rowery marki Corratec koło hotelu Pod Wulkanem).

 

 STOPIEŃ TRUDNOŚCI DŁUGOŚĆ  PRZEWYŻSZENIE  LINK  OPIS
ŁATWA ok. 15 km ok. 500 m  https://www.alltrails.com/explore/map/dystans-family-cyklokarpaty-kluszkowce-2019/?referrer=gpsies Krótka pentelka dookoła Krośnicy i Grywałdu, idelana na początek przygody z rowerami górskimi.
 ŚREDNIO TRUDNA ok. 29 km ok. 1 km  https://www.alltrails.com/explore/map/dystans-hobby-cyklokarpaty-kluszkowce-2019–3/?referrer=gpsies  Trasa startuje z Kluszkowiec, biegnie dookoła góry Wdżar polnymi drogami do sąsiednich wsi, następnie asfaltem przez wieś Mizerną i Maniowy, aż do Huby gdzie rozpoczyna się prawdziwa gratka dla fanów MTB. Trasa niebieskim szlakiem wiedzie na grań Gorców i granią dojeżdża się do Lubania, a stamtąd już piękny zjazd do Kluszkowiec.
TRUDNA ok. 53 km ok. 2 km  https://www.alltrails.com/explore/map/dystans-mega-cyklokarpaty-kluszkowce-2019–3/?referrer=gpsies  Trasa wiedzie przez wsie: Mizerna, Maniowy, Huba wjeżdża się w masyw Lubania, następnie zjeżdża do Ochotnicy Górnej, wspina na Gorc, ponownie zjeżdza do Ochotnicy, ale Dolnej i wspina w masyw Lubania, a następnie dół do Kluszkowiec. Trasa obfituje w strome podjazdy i zjazdy.
BARDZO TRUDNA ok. 88 km ok. 3 km  https://www.alltrails.com/explore/recording/dystans-giga-cyklokarpaty-kluszkowce-2019–3/?referrer=gpsies Trasa zdecydowanie dla wariatów rowerowych, ale dzięki niej można zwiedzić najpiękniejsze miejsca w Gorcach. Początek jak wyżej plus pętla wokół Lubania.
FESTIWAL ROWEROWY

Rokrocznie majem, Kluszkowce zamieniają się w wioskę festiwalową opanowaną przez fanów dwóch kółek. Zawody w 8 dyscyplinach rowerowych, wieczorne premiery filmowe, gigantyczne targi sportowe i niesamowity widok – to właśnie Małopolska Joy Ride Festiwal! Wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach przywitała amatorów i profesjonalistów, którzy zmagali w różnych dyscyplinach rowerowych – od szybkiego zjazdu po podniebne ewolucje. Widzowie natomiast, oprócz podziwiania wyczynów startujących mieli okazje zwiedzić namioty czołowych firm rowerowych, zobaczyć najlepsze filmy sportowe oraz testować topowe modele rowerów.

 

 

Trasy rowerowe w Pieninach  i okolicy

Granią Małych Pienin/MTB

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

W Beskid Sądecki /MTB

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Pieniny Tour czyli Wokół Jeziora Czorsztyńskiego/ Szosa (z elementami szutru)

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Wokół Jeziora – wyjazd Szczawnica / Szosa

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Velo Czorsztyn z przeprawą wodna miedzy zamkami / Szosa

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Mocna łyda / MTB

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Zamek Lubowla, Słowacja / Szosa

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Najpiękniejsza trasa Pienin / MTB

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Szczawnica, Leśnica, Lipnik, Czerwony Klasztor / Szosa (z elementami szutru)

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Radziejowa / MTB

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Poznawczo i wycieczkowo / Szosa

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Lechnica Singletrails, Słowacja  / MTB

Po otwarciu mapy w pełnym oknie możesz sprawdzić profil trasy i pobrać GPX’a

Podane czasy przejazdu są bardzo wyśrubowane

Polecane i sprawdzone wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Wypożyczalnia Rowerów SANDRA w Szczawnicy

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku

Adres:
34-460 Szczawnica Zdrój
ul. Flisacka 38 (Parking Pieniny)

Telefon:
+ 48 505 104 107
+ 48 510 897 069

.

Oferujemy najlepszy sprzęt, profesjonalną obsługę i kompleksową organizację wypraw rowerowych po najpiękniejszych szlakach Pienińskiego Parku Narodowego.

Szczególnie polecamy wycieczki rowerowe połączone ze spływem tratwami przełomem Dunajca. Nasza Wypożyczalnia zapewnia nie tylko najwyższej, jakości rowery i akcesoria, lecz także bezpieczeństwo i niezapomniane wrażenia z wakacji.

Zapraszamy osoby młodsze i starsze, rodziny z dziećmi, a także zorganizowane grupy odwiedzające Pieniny. O tym, że jesteśmy doskonałą bazą wypadową do atrakcyjnych wycieczek rowerowych świadczy też fakt, że od słowackiej granicy dzieli nas zaledwie 800 metrów, a od Czerwonego Klasztoru 10 km. Szczególną atrakcją Szczawnicy są spływy tratwami przełomem Dunajca, na odcinku aż 20 km. Nasza Wypożyczalnia Rowerów oferuje możliwość dojazdu rowerem do miejsca, z którego rozpoczyna się spływ Dunajcem. Na życzenie klientów, po wcześniejszym uzgodnieniu, dowieziemy i odbierzemy rowery.

Inne  wypożyczalnie Szczawnica, Krościenko 

Wypożyczalnia Rowerów Pod Kolejką „URBAN”

Główna 7, 34-460 Szczawnica

Telefon: 48 604 897 778

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku 

Wypożyczalnia rowerów „SOKOLICA”

Sobieskiego 7, 34-450 Kroscienko

Telefon: 48 601 075 059

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku 

Szeroka oferta obozów rowerowych oraz szkoleń rowerowych pozwalających poprawić techniki jazdy MTB/ENDURO oraz spędzić aktywnie czas w formie wycieczki, eksplorując najpiękniejsze zakątki Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Organizujemy wycieczki rowerowe połączone ze szkoleniem na terenie Pienin, Beskidu Sądeckiego i Gorc. Szkolenia z zakresu kolarstwa górskiego zarówno w stopniach zaawansowanym jak i rekreacyjnym.

Osoby tworzące sztab szkoleniowy to profesjonalni sportowcy, byli zawodnicy, instruktorzy, trenerzy kadr narodowych a przede wszystkim pasjonaci tego co robią.

Nie masz pomysłu na weekend ?! Nic prostszego, zadzwoń opowiedz nam o swoich umiejętnościach, ile masz czasu wolnego i ile dni chcesz przeznaczyć na jazdę rowerem po górach a my zorganizujemy Ci weekend życia w przepięknych pienińskich okolicznościach przyrody 🙂 Działamy na terenie Szczawnicy i pobliskich gór, gdzie w jej pobliżu mamy do dyspozycji kilka bike parków, single tracków oraz wiele szlaków rowerowych, na których czekają na Was naturalne przeszkody.

www.projectcamp.pl

Udostępnij 🙂
fb-share-icon