Turystyka rowerowa

Amatorów kolarstwa górskiego, pasjonatów turystycznego rowerowania, zwolenników niekończących się górskich podjazdów i szaleńczych zjazdów zapraszamy do Pienin, jednych z najpiękniejszych, jeżeli nie najpiękniejszych gór w Polsce.

Strome zbocza, ścieżki malowniczo wijące się przez lasy i łąki to naturalne predyspozycje tego regionu aby cieszyć się tutaj rowerowaniem w każdej jego formie i stopniu zaawansowania.

Rowerowo

Niestety większość szlaków w Pieninach turyści rowerowi współdzielą z turystami pieszymi a w części Beskidu Sądeckiego i Małych Pieninach również z turystyką konną – wymaga wiec to odrobiny wyobraźni. Pieniny poza tym ze same w sobie stanowią doskonałe miejsce dla entuzjastów dwóch kółek są również świetną bazą wypadową do rowerowej eksploracji Beskidu Sądeckiego i Magury Spiskiej. Mnóstwo szutrowych dróg i ścieżek prowadzonych w każdym możliwym kierunku pozwoli poznać prawdziwy urok Pienin każdemu rowerowemu turyście. Rowerując po Pieninach Twoim obowiązkiem będzie wycieczka wzdłuż Przełomu Dunajca, dalej zaliczając Czerwony Klasztor i Sromowce. Musisz też przejechać Jaworki, malowniczy Rezerwat Białej Wody, musisz skosztować prawdziwego oscypka i zyntycy.

Powinieneś wstąpić do Wąwozu Homole i odwiedzić „kultową” Muzyczną Owczarnię. Warto będzie też wypuścić się trochu dalej by odwiedzić Zamek Czorsztyński i ruiny Zamku Niedzica. Pętla wokół Jeziora Czortyńskiego to również nie lada – widokowa – gratka, a i warto zahaczyć o Słowacką cześć Pienin. To tylko niektóre propozycje które są atrakcją na skale Europejską a i powinny stać się celem każdego rowerowego turysty. Idealną bazą dla rowerowych wojaży będzie Szczawnica która kładzie duży nacisk na rozwój sportu, turystyki i wypoczynku zarówno zorganizowanego jak i indywidualnego. Stanowi doskonałą bazę turystyczną przyjmującą jednorazowo kilkanaście tysięcy gości, którym zapewnia noclegi w pokojach o zróżnicowanym standardzie – od apartamentów w budynkach sanatoryjnych, pensjonatach, hotelach i domach wczasowych, po miejsca w kwaterach prywatnych, schroniskach i polach namiotowych.

Szeroka oferta obozów rowerowych oraz szkoleń rowerowych pozwalających poprawić techniki jazdy MTB/ENDURO oraz spędzić aktywnie czas w formie wycieczki, eksplorując najpiękniejsze zakątki Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Organizujemy wycieczki rowerowe połączone ze szkoleniem na terenie Pienin, Beskidu Sądeckiego i Gorc. Szkolenia z zakresu kolarstwa górskiego zarówno w stopniach zaawansowanym jak i rekreacyjnym.

Osoby tworzące sztab szkoleniowy to profesjonalni sportowcy, byli zawodnicy, instruktorzy, trenerzy kadr narodowych a przede wszystkim pasjonaci tego co robią.

Nie masz pomysłu na weekend ?! Nic prostszego, zadzwoń opowiedz nam o swoich umiejętnościach, ile masz czasu wolnego i ile dni chcesz przeznaczyć na jazdę rowerem po górach a my zorganizujemy Ci weekend życia w przepięknych pienińskich okolicznościach przyrody 🙂 Działamy na terenie Szczawnicy i pobliskich gór, gdzie w jej pobliżu mamy do dyspozycji kilka bike parków, single tracków oraz wiele szlaków rowerowych, na których czekają na Was naturalne przeszkody.

www.projectcamp.pl

www.projectcamp.pl

  • POCZĄTKI ENDURO

Pakiet dwudniowych szkoleń z kolarstwa górskiego w formie wycieczki po Pieninach z noclegiem w klimatycznym schronisku „Pod Durbaszką”. Jeżeli zaczynasz przygodę z MTB i stawiasz pierwsze kroki rowerem po górach to powyzsza oferta z pewnością spełni Twoje oczekiwania

  • WARSZTATY ENDURO

Dwudniowy pakiet szkoleń Enduro po majestatycznych singlach Polsko Słowackich,  wraz z noclegiem w samym sercu Pienin. Gdy masz już doświadczenie z jazdą rowerem po górach ale czujesz że twoja technika nie jest na zadowalającym Ciebie poziomie to powyższa oferta jest dedykowana specjalnie dla Ciebie.

  • TYGODNIOWY ENDURO CAMP

Tygodniowy obóz Enduro z bazą noclegową w bajecznych apartamentach z basenem na górskich obrzeżach Szczawnicy. Różnorodne bloki,  szkoleniowe podciągną Wasze umiejętności do poziomu PRO. Miejsca obozowych szkoleń: szlaki górskie, majestatyczne single tracki, bike parki, pump tracki.

  • 4x4+MTB/ENDURO

Jeżeli chcesz odbyć szkolenie/nauczyć się podstaw off road`u 4×4 oraz technik jazdy rowerem MTB/ENDURO, to lepiej trafić nie mogłeś. Eksplorując dzikie bezdroża w górskiej scenerii Jeepem i rowerem jednocześnie, doświadczysz przygody życia i posiądziesz niezbędną wiedzę/umiejętności w tematach: 4×4, MTB/ENDURO.

  • Les2Alpes CAMP

Zapraszamy Państwa do skorzystania z jedynej takiej oferty w Polsce ! Profesjonalny obóz łączący ze sobą szkolenia z tematyki snowboardowej oraz kolarstwa grawitacyjnego w jednym z najbardziej epickich francuskich lodowców Les2Alpes. Rano snowboard, popołudniem ride bike 🙂

↓ Zapisy przyjmujemy na ↓

www.projectcamp.pl

www.projectcamp.pl

Wypożyczalnia enduro elektryków

JAK TO DZIAŁA ?

Jeżeli chcesz wypożyczyć jeden z prezentowanych niżej rowerów (Szczawnicy i okolice), skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefonicznie i podając:

*datę i planowaną godzinę wypożyczenia/oddania sprzętu,

*wzrost i wagę,

*dane kontaktowe, najlepiej nr telefonu

Możliwy dowóz/odbiór roweru w miejsce zakwaterowania

BIKE PARK KLUSZKOWCE

Świetne miejsce dla wszystkich rowerzystów poszukujących mocnych wrażeń. Zlokalizowany na górze Wdżar w Kluszkowcach Joy Ride Bike Park oferuje trasy o różnym poziomie trudności, wypożyczalnię rowerów zjazdowych i górskich, serwis oraz naukę jazdy ekstremalnej.

Funkcjonowanie wyciągu uzależnione jest od warunków atmosferycznych, w razie brzydkiej pogody prosimy o kontakt: +48 18 265 02 22

W skład kompleksu wchodzą:

  • Downhill
  • A-Line
  • Free ride
  • Wypożyczalnia rowerów

Trasy DH, A-line i freeride znajdują się na górze Wdżar w ośrodku Czorsztyn-ski, obsługiwane są przez wyciąg krzesełkowy. W sezonie letnim (lipiec/sierpień) oraz w trakcie: Majówki, Bożego Ciała, festiwalu Joy Ride trsay są czynne codziennie, natomiast poza sezonem głównie w weekendy.

CENNIK
10 przejazdów 50 zł
karnet 1-dniowy 60 zł
karnet 2-dniowy 110 zł
karnet 3-dniowy 150 zł

 

Rokrocznie w  ostatni weekend  maja Kluszkowce zamieniają się w wioskę festiwalową opanowaną przez fanów dwóch kółek.  Zawody w 8 dyscyplinach rowerowych, wieczorne premiery filmowe, gigantyczne targi sportowe i niesamowity widok – to właśnie Joy Ride BIKE Festival.

Polecane i sprawdzone wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Wypożyczalnia Rowerów SANDRA w Szczawnicy

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku

Adres:
34-460 Szczawnica Zdrój
ul. Flisacka 38 (Parking Pieniny)

Telefon:
+ 48 505 104 107
+ 48 510 897 069

.

Oferujemy najlepszy sprzęt, profesjonalną obsługę i kompleksową organizację wypraw rowerowych po najpiękniejszych szlakach Pienińskiego Parku Narodowego.

Szczególnie polecamy wycieczki rowerowe połączone ze spływem tratwami przełomem Dunajca. Nasza Wypożyczalnia zapewnia nie tylko najwyższej, jakości rowery i akcesoria, lecz także bezpieczeństwo i niezapomniane wrażenia z wakacji.

Zapraszamy osoby młodsze i starsze, rodziny z dziećmi, a także zorganizowane grupy odwiedzające Pieniny. O tym, że jesteśmy doskonałą bazą wypadową do atrakcyjnych wycieczek rowerowych świadczy też fakt, że od słowackiej granicy dzieli nas zaledwie 800 metrów, a od Czerwonego Klasztoru 10 km. Szczególną atrakcją Szczawnicy są spływy tratwami przełomem Dunajca, na odcinku aż 20 km. Nasza Wypożyczalnia Rowerów oferuje możliwość dojazdu rowerem do miejsca, z którego rozpoczyna się spływ Dunajcem. Na życzenie klientów, po wcześniejszym uzgodnieniu, dowieziemy i odbierzemy rowery.

Inne  wypożyczalnie Szczawnica, Krościenko 

Wypożyczalnia Rowerów Pod Kolejką „URBAN”

Główna 7, 34-460 Szczawnica

Telefon: 48 604 897 778

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku 

Wypożyczalnia rowerów „SOKOLICA”

Sobieskiego 7, 34-450 Kroscienko

Telefon: 48 601 075 059

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku 

W połowie drogi przez most Golden Gate, setki stóp nad Zatoką San Francisco przebiega południowa granica prowadząca do zupełnie innego miejsca. Jeśli przekroczysz tą linię dostajesz się do innego świata, gdzie masz wiele otwartych przestrzeni, spokojnych dróg i szlaków z niesamowitymi widokami z dala od zgiełku miasta. Zmiana otoczenia wpływa również na ludzi, którzy zapominają o codziennym życiu stając się bardziej beztroskimi. Tak wygląda Marin Country – miejsce gdzie narodziła się firma Marin Bike. Jest to jednocześnie kolebka amerykańskiej kultury rowerowej z legendarnymi trasami:  góra Tamalpais czy Repack Trail, które każdego roku odwiedzają tysiące zapalonych rowerzystów.

W takim miejscu w 1986 roku powstała marka Marin – stworzona przez prawdziwych pasjonatów. Każdego dnia dążymy do osiągnięcia możliwie najlepszego produktu poprzez oddawanie go w ręce profesjonalistów, którzy żyją tym co robią. Uczymy się, lecz nasze lekcje nie odbywają się w dusznych salach wykładowych, ale na świeżym powietrzu. Jeździmy wraz z zawodnikami i fanatykami podzielającymi nasze zamiłowanie po pobliskich szlakach i ścieżkach, które rozprzestrzeniają się wokół naszej siedziby. Do każdego projektu, do którego podchodzimy, wykorzystujemy najbardziej zaawansowaną: wiedzę, technikę i narzędzia, które oddawane są w ręce najlepszych designerów. Wszystkie nasze ramy intensywnie testujemy, przywiązując do każdego szczegółu ogromną uwagę aż do momentu gdy osiągniemy absolutną doskonałość.

MARIN 2019  (pełna oferta)

Rowery górskie

                           

Rowery szosowe/Gravelowe

E-Bikes

Rowery dziecięce

Udostępnij 🙂