Turystyka rowerowa

Amatorów kolarstwa górskiego, pasjonatów turystycznego rowerowania, zwolenników niekończących się górskich podjazdów i szaleńczych zjazdów zapraszamy do Pienin, jednych z najpiękniejszych, jeżeli nie najpiękniejszych gór w Polsce.

Strome zbocza, ścieżki malowniczo wijące się przez lasy i łąki to naturalne predyspozycje tego regionu aby cieszyć się tutaj rowerowaniem w każdej jego formie i stopniu zaawansowania.

Rowerowo

Niestety większość szlaków w Pieninach turyści rowerowi współdzielą z turystami pieszymi a w części Beskidu Sądeckiego i Małych Pieninach również z turystyką konną – wymaga wiec to odrobiny wyobraźni. Pieniny poza tym ze same w sobie stanowią doskonałe miejsce dla entuzjastów dwóch kółek są również świetną bazą wypadową do rowerowej eksploracji Beskidu Sądeckiego i Magury Spiskiej. Mnóstwo szutrowych dróg i ścieżek prowadzonych w każdym możliwym kierunku pozwoli poznać prawdziwy urok Pienin każdemu rowerowemu turyście. Rowerując po Pieninach Twoim obowiązkiem będzie wycieczka wzdłuż Przełomu Dunajca, dalej zaliczając Czerwony Klasztor i Sromowce. Musisz też przejechać Jaworki, malowniczy Rezerwat Białej Wody, musisz skosztować prawdziwego oscypka i zyntycy.

Powinieneś wstąpić do Wąwozu Homole i odwiedzić „kultową” Muzyczną Owczarnię. Warto będzie też wypuścić się trochu dalej by odwiedzić Zamek Czorsztyński i ruiny Zamku Niedzica. Pętla wokół Jeziora Czortyńskiego to również nie lada – widokowa – gratka, a i warto zahaczyć o Słowacką cześć Pienin. To tylko niektóre propozycje które są atrakcją na skale Europejską a i powinny stać się celem każdego rowerowego turysty. Idealną bazą dla rowerowych wojaży będzie Szczawnica która kładzie duży nacisk na rozwój sportu, turystyki i wypoczynku zarówno zorganizowanego jak i indywidualnego. Stanowi doskonałą bazę turystyczną przyjmującą jednorazowo kilkanaście tysięcy gości, którym zapewnia noclegi w pokojach o zróżnicowanym standardzie – od apartamentów w budynkach sanatoryjnych, pensjonatach, hotelach i domach wczasowych, po miejsca w kwaterach prywatnych, schroniskach i polach namiotowych.

Szeroka oferta obozów rowerowych oraz szkoleń rowerowych pozwalających poprawić techniki jazdy MTB/ENDURO oraz spędzić aktywnie czas w formie wycieczki, eksplorując najpiękniejsze zakątki Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Organizujemy wycieczki rowerowe połączone ze szkoleniem na terenie Pienin, Beskidu Sądeckiego i Gorc. Szkolenia z zakresu kolarstwa górskiego zarówno w stopniach zaawansowanym jak i rekreacyjnym.

Osoby tworzące sztab szkoleniowy to profesjonalni sportowcy, byli zawodnicy, instruktorzy, trenerzy kadr narodowych a przede wszystkim pasjonaci tego co robią.

Nie masz pomysłu na weekend ?! Nic prostszego, zadzwoń opowiedz nam o swoich umiejętnościach, ile masz czasu wolnego i ile dni chcesz przeznaczyć na jazdę rowerem po górach a my zorganizujemy Ci weekend życia w przepięknych pienińskich okolicznościach przyrody 🙂 Działamy na terenie Szczawnicy i pobliskich gór, gdzie w jej pobliżu mamy do dyspozycji kilka bike parków, single tracków oraz wiele szlaków rowerowych, na których czekają na Was naturalne przeszkody.

www.projectcamp.pl

www.projectcamp.pl

Pakiet dwudniowych szkoleń z kolarstwa górskiego w formie wycieczki po Pieninach z noclegiem w klimatycznym schronisku „Pod Durbaszką”. Jeżeli zaczynasz przygodę z MTB i stawiasz pierwsze kroki rowerem po górach to powyzsza oferta z pewnością spełni Twoje oczekiwania

Dwudniowy pakiet szkoleń Enduro po majestatycznych singlach Polsko Słowackich,  wraz z noclegiem w samym sercu Pienin. Gdy masz już doświadczenie z jazdą rowerem po górach ale czujesz że twoja technika nie jest na zadowalającym Ciebie poziomie to powyższa oferta jest dedykowana specjalnie dla Ciebie.

Tygodniowy obóz Enduro z bazą noclegową w bajecznych apartamentach z basenem na górskich obrzeżach Szczawnicy. Różnorodne bloki,  szkoleniowe podciągną Wasze umiejętności do poziomu PRO. Miejsca obozowych szkoleń: szlaki górskie, majestatyczne single tracki, bike parki, pump tracki.

Jeżeli chcesz odbyć szkolenie/nauczyć się podstaw off road`u 4×4 oraz technik jazdy rowerem MTB/ENDURO, to lepiej trafić nie mogłeś. Eksplorując dzikie bezdroża w górskiej scenerii Jeepem i rowerem jednocześnie, doświadczysz przygody życia i posiądziesz niezbędną wiedzę/umiejętności w tematach: 4×4, MTB/ENDURO.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z jedynej takiej oferty w Polsce ! Profesjonalny obóz łączący ze sobą szkolenia z tematyki snowboardowej oraz kolarstwa grawitacyjnego w jednym z najbardziej epickich francuskich lodowców Les2Alpes. Rano snowboard, popołudniem ride bike 🙂

↓ Zapisy przyjmujemy na ↓

www.projectcamp.pl

www.projectcamp.pl

BIKE PARK KLUSZKOWCE

Świetne miejsce dla wszystkich rowerzystów poszukujących mocnych wrażeń. Zlokalizowany na górze Wdżar w Kluszkowcach Joy Ride Bike Park oferuje trasy o różnym poziomie trudności, wypożyczalnię rowerów zjazdowych i górskich, serwis oraz naukę jazdy ekstremalnej.

Funkcjonowanie wyciągu uzależnione jest od warunków atmosferycznych, w razie brzydkiej pogody prosimy o kontakt: +48 18 265 02 22

W skład kompleksu wchodzą:

  • Downhill
  • A-Line
  • Free ride
  • Wypożyczalnia rowerów

Trasy DH, A-line i freeride znajdują się na górze Wdżar w ośrodku Czorsztyn-ski, obsługiwane są przez wyciąg krzesełkowy. W sezonie letnim (lipiec/sierpień) oraz w trakcie: Majówki, Bożego Ciała, festiwalu Joy Ride trsay są czynne codziennie, natomiast poza sezonem głównie w weekendy.

CENNIK
10 przejazdów 50 zł
karnet 1-dniowy 60 zł
karnet 2-dniowy 110 zł
karnet 3-dniowy 150 zł

 

Rokrocznie w  ostatni weekend  maja Kluszkowce zamieniają się w wioskę festiwalową opanowaną przez fanów dwóch kółek.  Zawody w 8 dyscyplinach rowerowych, wieczorne premiery filmowe, gigantyczne targi sportowe i niesamowity widok – to właśnie Joy Ride BIKE Festival.

Abyście mieli jakiś punkt zaczepienia, gdzie warto zaplanować rowerowego trip’a.

Polecane i sprawdzone wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Wypożyczalnia Rowerów SANDRA w Szczawnicy

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku

Adres:
34-460 Szczawnica Zdrój
ul. Flisacka 38 (Parking Pieniny)

Telefon:
+ 48 505 104 107
+ 48 510 897 069

.

Oferujemy najlepszy sprzęt, profesjonalną obsługę i kompleksową organizację wypraw rowerowych po najpiękniejszych szlakach Pienińskiego Parku Narodowego.

Szczególnie polecamy wycieczki rowerowe połączone ze spływem tratwami przełomem Dunajca. Nasza Wypożyczalnia zapewnia nie tylko najwyższej, jakości rowery i akcesoria, lecz także bezpieczeństwo i niezapomniane wrażenia z wakacji.

Zapraszamy osoby młodsze i starsze, rodziny z dziećmi, a także zorganizowane grupy odwiedzające Pieniny. O tym, że jesteśmy doskonałą bazą wypadową do atrakcyjnych wycieczek rowerowych świadczy też fakt, że od słowackiej granicy dzieli nas zaledwie 800 metrów, a od Czerwonego Klasztoru 10 km. Szczególną atrakcją Szczawnicy są spływy tratwami przełomem Dunajca, na odcinku aż 20 km. Nasza Wypożyczalnia Rowerów oferuje możliwość dojazdu rowerem do miejsca, z którego rozpoczyna się spływ Dunajcem. Na życzenie klientów, po wcześniejszym uzgodnieniu, dowieziemy i odbierzemy rowery.

Inne  wypożyczalnie Szczawnica, Krościenko 

Wypożyczalnia Rowerów Pod Kolejką „URBAN”

Główna 7, 34-460 Szczawnica

Telefon: 48 604 897 778

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku 

Wypożyczalnia rowerów „SOKOLICA”

Sobieskiego 7, 34-450 Kroscienko

Telefon: 48 601 075 059

Godziny otwarcia: od 09:00 do zmroku 

Please follow and like us: