Turystyka konna

Stadnina Koni RAJD jest częścią Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, a także Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowanym przez PTTK.

Stadnina znajduje się w Jaworkach – zaledwie 6 kilometrów od Szczawnicy. To niezwykle malowniczy rejon, w bliskim sąsiedztwie czterech rezerwatów przyrody – Homole, Biała Woda, Wysokie Skałki i Zasalskie-Bodnarówka. Przez rezerwaty, bądź w ich pobliżu, wiodą znakowane szlaki turystyczne, piesze, rowerowe oraz konne, idealne na przejażdżki.

 

 

Goście Stadniny mogą skorzystać z bogatej oferty szkoleniowej i rekreacyjnej. W Stadninie prowadzona jest, pod bacznym okiem profesjonalnych instruktorów, nauka jazdy od podstaw, a także zajęcia doskonalenia umiejętności jeździeckich na ujeżdżalni.

Piękno otaczającego stadninę rezerwatu przyrody można podziwiać o każdej porze roku. Dla grup oraz dla indywidualnych klientów organizowane są: rajdy, przejażdżki konne i spacery, a zimą – kuligi z pochodniami. W stadninie odbywają się również spotkania integracyjne oraz imprezy okolicznościowe. Stadnina Rajd to również centrum hipoterapii, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą korzystać z rehabilitacji psycho-ruchowej.

JAZDA NA UJEŻDŻALNI


Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki jazdy konnej na ujeżdżalni. Zajęcia dostosowane są do indywidualnych umiejętności i wymagań jeźdźców.

 • ćwiczenia rozluźniające,
 • ćwiczenia pomagające zachować prawidłową postawę i równowagę na koniu,
 • jazdę na lonży,
 • naukę jazdy w podstawowych chodach,
 • naukę podstawowych figur na ujeżdżalni.

Dla bardziej zaawansowanych gości polecamy jazdę na ujeżdżalni doskonalącą dosiad i umiejętności jeździeckie. Zajęcia te są przygotowaniem do prawidłowej i bezpiecznej jazdy w terenie.

SPACERKI KONNE


 

Spacerki to doskonała forma spędzania czasu dla osób, które nie miały jeszcze okazji nauczyć się jeździć konno, a chciałyby skorzystać z uroków podziwiania widoków i obcowania z przyrodą z perspektywy końskiego grzbietu. Podczas spaceru konnego, siedzi się wygodnie w siodle, podczas gdy koń prowadzony jest przez przewodnika.

W jego trakcie można dowiedzieć się o specyfice i urokach jazdy konnej, jak również usłyszeć ciekawe informacje o otaczających szczytach i pobliskim Rezerwacie Zakalskie i Biała Woda. Spacer koński jest również doskonałą formą spędzania czasu dla najmłodszych gości Stadniny.

ŚCIEŻKI HUCULSKIE


Miłośnikom jazdy konnej w otoczeniu przyrody proponujemy doskonalenie techniki jazdy w górzystym terenie. Służy temu tzw. „ścieżka huculska”. Ćwiczenia realizowane w jej ramach prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów – przodowników GTJ – i realizowane są na specjalnie przygotowanej do tego trasie.

Najważniejsze elementy „ścieżki huculskiej” to:

 • stromy zjazd z góry,
 • stromy podjazd,
 • przejazd przez górski potok,
 • przejazd przez równoważnię

WYCIECZKI KONNE


 

Gości, którzy posiadają odpowiednie umiejętności jeździeckie, zapraszamy na wyjazdy w teren. Stadnina Koni RAJD oferuje kilka wariantów tras o różnym stopniu trudności i czasie trwania. W ofercie znajdują się zarówno krótkie jak i kilkugodzinne, przepiękne widokowo trasy. Trudność trasy dostosowana jest do umiejętności i zaawansowania poziomu jeździeckiego.

W przypadku większej grupy jeźdźców jazda dostosowana jest zawsze do najsłabiej jeżdżącej osoby. Dla osób, które opanowały jedynie stęp i kłus proponujemy godzinny wyjazd do Rezerwatu Biała Woda.

HIPOTERAPIA


 

W Stadninie RAJD, zarówno dzieci jak i dorośli, mogą korzystać z rehabilitacji psycho-ruchowej.

Jazda na koniu to nieustanne ćwiczenie równowagi. Dodatkowo, sposób w jaki koń się porusza uaktywnia poszczególne partie mięśni jeźdźca, koryguje wady postawy ciała oraz reguluje napięcie mięśniowe.

W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

KURSY GTJ


W Stadninie Koni RAJD organizujemy kursy na Przodowników Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK. Po zdaniu egzaminu kandydat na Przodownika jest zobowiązany do odbycia miesięcznego stażu przodownickiego. Można go zrealizować w Stadninie Koni RAJD, która jest ośrodkiem afiliowanym przy Komisji Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK.

Przodownik jest uprawniony do prowadzenia jazd na ujeżdżalni, w celu przygotowania turystów do wyjazdu na: spacer, wycieczkę bądź też rajd, które sam prowadzi. Tylko Przodownik ma uprawnienia do wyjazdu w tzw. teren, powyżej 600 m n.p.m., a więc praktycznie wycieczki po naszych górach można prowadzić tylko z takimi uprawnieniami.

Stadnina Koni RAJD to także doskonałe miejsce na lunch, kawę czy grilla. Stadnina dysponuje przestronną i stylową, otwartą cały sezon drewnianą wiatą z kamiennym kominkiem dostępną zarówno dla gości indywidualnych pragnących posiłku na łonie natury, jak i dla grup.
W otoczeniu zieleni można się tutaj napić piwa, zjeść tradycyjne potrawy jak pierogi czy bigos, ale także zrelaksować się przy aromatycznej kawie i domowym deserze.

Ponadto, Stadnina oferuje spotkania dla grup i organizację grilla, biesiad, urodzin, wesel czy spotkań integracyjnych nawet do 150 osób [wiata 50 + namiot 100 osób] . Goście, w zależności od pory roku, mogą udać się na malowniczą przejażdżkę bryczkami lub, podczas zimy, na niezapomniany kulig z pochodniami .

Godziny otwarcia wiaty dla osób indywidualnych – 10.00-20.00
W przypadku grup prosimy o kontakt pod nr tel. 506 768 153

W okresie zimowym oferujemy Kuligi do Rezerwatu Biała Woda – czas trwania to ok. 1h. Jeśli są to godziny wieczorne kulig rozświetlają pochodnie. Sanie wyposażone w baranice mieszczą 4 osoby dorosłe. Kulig zakończony jest poczęstunkiem w ogrzewanej Wiacie znajdującej się na terenie Stadniny.

Stadnina Koni RAJD to również doskonałe miejsce na organizację imprez integracyjnych oraz wypoczynku po konferencyjnych obradach lub biznesowych szkoleniach.

W Stadninie znajduje się stylowa – dostępna przez cały rok – wiata z kamiennym kominkiem, biesiadnymi ławami i stylizowanym barem. Można tam zorganizować grilla, jak również tradycyjną ucztę biesiadną. W okresie letnim Stadnina udostępnia przestronny namiot bankietowy, idealny na imprezy firmowe, jak również prywatne uroczystości.

Goście, w zależności od pory roku, mogą udać się na malowniczą przejażdżkę bryczkami lub, podczas zimy, na niezapomniany kulig z pochodniami zakończony ogniskiem i pieczeniem barana, podczas których na życzenie gości zagra kapela góralska.

Nocleg w otoczeniu zieleni, tuż przy granicy z pienińskim parkiem i rezerwatem Biała Woda? Tak, u nas to możliwe!

 

Oferujemy Państwu noclegi w czterech nowych, komfortowych apartamentach zlokalizowanych na zielonym terenie Stadniny. Apartamenty przeznaczone są dla maksymalnie 6 osób. Każdy z apartamentów posiada:

 • salon z rozkładaną sofą [2 os]
 • sypialnię z czterema łóżkami 1os. [4 os.]
 • aneks kuchenny z lodówką, czajnikiem elektrycznym, talerzami i sztućcami
 • łazienkę z prysznicem [na wyposażeniu znajdują się ręczniki]
 • TV oraz WiFi

 

Cena za nocleg ustalana jest indywidualnie. W tym celu prosimy o kontakt pod nr. tel. 507 753 202

GPS:
N49° 24′ 28.654
E20° 33′ 29.207
Stadnina Koni RAJD
ul. Biała Woda 12 A
34 – 460 Szczawnica – Jaworki
tel.: +48 506 768 153
biuro@stadninarajd.pl
www.stadninarajd.pl
Udostępnij 🙂
fb-share-icon