Spływ pontonowy / kajakowy Dunajcem

FUNRACE kajakowe spływy Przełomem Dunajca

Spływy kajakowe na Dunajcu to idealna propozycja dla osób chcących połączyć aktywny wypoczynek  z możliwością podziwiania krajobrazu pienińskiej przyrody. Do dyspozycji klientów przygotowaliśmy trzy trasy o zróżnicowanej długości, które umożliwiają spływy kajakowe dla każdego poziomu zaawansowania. Profesjonalny, turystyczny sprzęt wraz z kompleksową obsługą zapewnia komfort wypoczynku i niezapomnianą zabawę na Dunajcu!

Proponowane opcje spływu po Dunajcu

klienci indywidualni: dzieci, dorośli; grupy zorganizowane, grupy szkolne, spływy rodzinne


Do dyspozycji naszych klientów przygotowaliśmy 3 trasy, o różnej długości:

 1. Trasa Sromowce Niżne – Szczawnica ok. 14km spływu – BestSeller! – czas trwania spływu ok.2h
 2. Trasa Niedzica – Szczawnica ok. 20km spływu- Najdłuższa! – czas trwania spływu ok.3h
 3. Trasa Sromowce Niżne – Krościenko n/Dunajcem ok. 17km spływu– czas trwania spływu ok.2,5h

Terminy:

 • spływ kajakowy organizowane jest od kwietnia do października
 • spływ na trasie Sromowce Niżne – Szczawnica dostępny jest codziennie, w godzinach: 10:00, 13:30, 16:30
 • spływ na trasie Niedzica – Szczawnica dostępny jest codziennie, w godzinach: 13:30
 • spływ na trasie Sromowce Niżne – Krościenko n/Dunajcem dostępny jest codziennie w godzinach: 13:30.
 • dla grup zorganizowanych istnieje możliwość indywidualnego ustalenia godz. rozpoczęcia spływu

Zapewniamy:

 • wypożyczenie kajaka (zobacz dostępne kajaki)
 • atestowany sprzęt asekuracyjny: kamizelki, wiosła, kaski
 • akcesoria wodoszczelne
 • DARMOWY PARKING NA CZAS TRWANIA SPŁYWU
 • wygodną, prywatną przystań końcową spływu
 • przebieralnię po zakończonym spływie
 • transport
 • opłatę wstępu do PPN
 • VOUCHER RABATOWY DO TERMY BANIA– 10% ZNIŻKI!
 • Opcjonalnie: Istnieje możliwość odbycia spływu kajakowego pod opieką instruktora kajakarstwa górskiego lub udziału w szkoleniu z kajakarstwa górskiego prowadzonym przez doświadczonych instruktorów – Mistrzów Polski w kajakarstwie górskim.

 

CENNIK 2022

Aktualny cennik dostępny na stronie Organizatora: CENNIK SPŁYWÓW KAJAKOWYCH 2022

RAFTING – spływ pontonowy

Rafting to spływ specjalistycznym pontonem przeznaczonym do raftingu górskiego, spienionym nurtem górskiej rzeki. W trakcie trwania takiego spływu, każdy uczestnik wyposażony jest w kamizelkę asekuracyjną, kask oraz wiosło. Każdorazowo na pontonie płynie ratownik lub instruktor kajakarstwa, który steruje pontonem oraz dba o bezpieczeństwo uczestników spływu. Rafting na Dunajcu to przygoda, świetna zabawa z dawką adrenaliny. Malownicze okolice, piękne widoki oraz nurt górskiej rzeki, pozostaną na długo w pamięci uczestników. Atrakcje polecamy zarówno dla klientów indywidualnych, grup zorganizowanych jako element imprez integracyjnych jak również dla rodzin i osób lubiących aktywny wypoczynek.

RAFTING na Dunajcu z FUNRACE

Dunajec jest jedną z najpiękniejszych rzek Polski, położoną w południowej części kraju. Przepływając przez Pieniny tworzy malowniczy przełom na odcinku między Sromowcami Wyżnymi a Szczawnicą, będąc jednocześnie rzeką graniczną między Polską a Słowacją. Dunajec ma duże znaczenie dla turystyki i rekreacji. Spływ Pienińskim Przełomem Dunajca to atrakcja turystyczna na skalę europejską.

Dla kogo?:   klienci indywidualni: dzieci, dorośli; grupy zorganizowane, grupy szkolne, spływy rodzinne

Trasa:  Sromowce Niżne → Szczawnica

Czas trwania spływu:  2 – 2,5h

Terminy w sezonie 2020:   spływy pontonowe organizowane są od kwietnia do października codziennie* w godzinach 10:00, 13:30, 16:30. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość indywidualnego ustalenia godz. rozpoczęcia

Zapewniamy:

 • 6/8/10 osobowe, specjalistyczne pontony raftingowe WATS, ROBFIN (zobacz dostępne pontony)
 • 4/6 osobowe pontony ONTARIO (do indywidualnych spływów bez opieki instruktora)
 • atestowany sprzęt: kamizelki asekuracyjne, wiosła, kaski
 • akcesoria wodoszczelne
 • DARMOWY PARKING NA CZAS TRWANIA SPŁYWU
 • wygodną, prywatną przystań końcową spływu
 • przebieralnię po zakończonym spływie
 • transport lub wypożyczenie roweru
 • VOUCHER RABATOWY DO TERMY BANIA– 10% ZNIŻKI!
 • opłatę wstępu do PPN

Sprzęt posiada niezbędne certyfikaty i atesty.


Dodatkowe informacje:

 • spływy pontonowe organizowane są od kwietnia do października – codziennie, przy wymaganej, minimalnej 4 osobowej frekwencji
 • przy mniejszej frekwencji prosimy o kontakt telefoniczny.
 • wymagamy wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej
 • instruktorzy: o komfort i bezpieczeństwo klientów dbają instruktorzy posiadający uprawnienia Instruktora Sportu – kajakarstwo górskie oraz Mistrzowie Polski w kajakarstwie górskim. Kadra instruktorska FUNRACE to osobowy o wysokiej kulturze osobistej, posługujące się językiem angielskim w stopniu minimum komunikatywnym.

 

CENNIK 2022

Aktualny cennik dostępny na stronie Organizatora: CENNIK SPŁYWÓW KAJAKOWYCH 2022


RAFTING Dunajcem – turystyczna odmiana flisu (spławu) rzecznego, do której używa się różnych rodzajów tratw, łodzi, pontonów, kajaków itp. (często kulturowo charakterystycznych dla danego regionu).

Dunajec jest jedną z najpiękniejszych rzek Polski, położoną w południowej części kraju. Przepływając przez Pieniny tworzy malowniczy przełom na odcinku między Sromowcami Wyżnymi a Szczawnicą, będąc jednocześnie rzeką graniczną między Polską a Słowacją. Dunajec ma duże znaczenie dla turystyki i rekreacji. Spływ Pienińskim Przełomem Dunajca to atrakcja turystyczna na skalę europejską.

Ponton na Dunajcu opcjonalnie możemy zastąpić kajakiem co daje gwarancję jeszcze większej dawki emocji. Niezbędna jednak będzie tutaj pomoc wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Istnieje możliwość odbycia spływu kajakowego pod opieką instruktora kajakarstwa górskiego lub udziału w szkoleniu z kajakarstwa górskiego prowadzonym przez doświadczonych instruktorów – Mistrzów Polski w kajakarstwie górskim.

Początek spływu (Sromowce Niżne ) to początek tzw. przełomu Dunajca – fenomenu natury, klejnotu krajobrazowego na skalę europejską. Krajobraz zmienia się tu jak w filmie. Możemy oglądać na przemian urwiska skalne dochodzące do 300m wysokości oraz lesiste zbocza górskie, rafting Dunajcem to także jedna z wygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego.

SZKOŁA KAJAKARSTWA GÓRSKIEGO FUN&RACE

Powstała jako kontynuacja sportowej pasji i zawodniczej kariery. Z bagażem wieloletnich doświadczeń, umiejętnościami technicznymi  i metodycznymi wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom tych z Państwa, którzy pragną zasmakować sportowych zmagań z chłodem górskiej wody i siłą własnych mięśni.

SZKOLENIA INDYWIDUALNE

 • dla każdego, kto chce spróbować przygody z kajakarstwem ( szkolenia dla początkujących)
 • dla tych, którzy bez kajaka nie mogą już wypoczywać ( szkolenia dla średnio i zaawansowanych)
 • dla osób posiadających umiejętność pływania w pław

 

SZKOLENIA GRUPOWE

To kilka dni zabawy i aktywności fizycznej połączonej ze zdobywaniem umiejętności praktycznych pływania po rzekach górskich. FUN WATER CAMP to kurs wprowadzający w tajniki i wodny świat kajakarstwa górskiego, stworzony z myślą o tych z Państwa, którzy szukają nietypowej formy spędzenia wolnego czasu. Stanowi również świetną okazję do spróbowania swoich sił w różnych jednostkach pływających : pontonach (rafting ), kajakach – jedno-  i dwuosobowych. Celem jest praktyczne i teoretyczne przygotowanie w zakresie podstaw techniki pływania i ratownictwa kajakowego oraz przygotowanie do dalszego szkolenia. Wymagany wiek uczestników -powyżej 18 lat.

Na początek rafting, spływ specjalistycznymi, 6-cio osobowymi pontonami. Po wyposażeniu każdego uczestnika w niezbędny sprzęt: kask, kapok, wiosło oraz teoretycznym wprowadzeniu z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz techniki wiosłowania, uczestnicy „schodzą na wodę”. Pod opieką Instruktora pokonują wzburzoną wodę pośród malowniczej scenerii Pienińskiego Parku Narodowego.  Nadchodzi czas na kolejny etap – kajaki dwuosobowe. Już znacznie mniej „rąk do pracy”, bliżej wody ale wciąż pod czujnym okiem Instruktora.  Na zakończenie sam na sam z jednoosobowym kajakiem i górską wodą. Wciąż jednak w pobliżu czuwa Instruktor, który dba o bezpieczeństwo, uczy i prowadzi przez nurt górskiej rzeki.

Dla kogo?

 • dla osób z podstawowym stażem kajakowym
 • dla szukających wrażeń i sportowej adrenaliny

 

CANOE CAMP

Program przygotowany z myślą o osobach, które posiadają już podstawowe umiejętności kajakowe i chcą nauczyć się sportowej techniki pływania od najlepszych specjalistów w Polsce. W  programie szkolenia uwzględniliśmy kompleksowe szkolenie praktyczne (zajęcia na wodzie pod okiem Instruktorów i Mistrzów Polski) i teoretyczne ( wykłady, analizy video) z zakresu techniki pływania i ratownictwa w kajakarstwie górskim.

Dla kogo?

 • dla osób z podstawowym stażem kajakowym
 • dla chcących doświadczyć na własnej skórze treningu sportowego, prowadzonego pod okiem najlepszych specjalistów w Polsce.

WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW

W naszej ofercie znajdą Państwo:

AQUARIUS TRAPER – kajaki jednoosobowe. Stabilne, łatwe w sterowaniu, polietylenowe jednostki dla początkujących i średniozaawansowanych kajakarzy. Dzięki swojej konstrukcji i wykończeniu są bardziej odporne na uszkodzenia od kajaków pneumatycznych.

AQUARIUS TRAMP – dwu-kokpitowe kajaki turystyczny, które jak twierdzą nasi klienci ” są nie do wywrócenia, nawet na górskiej rzece”. Aquarius tramp to idealna propozycja dla początkujących i średniozaawansowanych kajakarzy jak również na rodzinne spływy kajakowe.

AQUARIUS PRO TOUR – otwarto kokpitowy kajak turystyczny z miejscem dla dziecka. Bezpieczna, mocna i niezatapialna konstrukcja doskonale sprawdza się na rzekach górskich. Bardzo wygodne profilowane fotele ze składanym oparciem pełniące również rolę wypornościową. Aquarius pro tour to idealna propozycja dla początkujących i średniozaawansowanych kajakarzy jak również na rodzinne spływy kajakowe.

PRIJON CROSS – wszechstronne kajaki, z płaskim i „zwinnym dnem”, błyskawicznie reagują na manewry wiosłem. Duża wyporność sprawia, że zdają egzamin zarówno na falach jak i spokojnym odcinku rzeki. Polecamy średniozaawansowanym i zaawansowanym kajakarzom. Idealna propozycja dla klientów, którzy chcą spróbować swoich sił w kajaku sportowym jak również dla potrzeb szkoleń i kursów.

WYPOŻYCZALNIA PONTONÓW RAFTINGOWYCH

PONTONY WATS model RAF360 (7osobowe).

Osprzęt: wiosła, kamizelki ratunkowe, kaski.

 

INFORMACJA

Potrzebujesz dodatkowych informacji ?

  Anna Buczek
kom: +48 501 724 216
  Kamil Zaród
kom: +48 609 375 913

REZERWACJA

Ze względu na ograniczoną liczbę sprzętu wymagamy wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej.

  Rezerwacja telefoniczna

kom: +48 501 724 216;   kom: +48 609 375 913

  Rezerwacja e-mail: biuro@funrace.pl

PRZYSTAŃ KAJAKOWO-PONTONOWA FUNRACE W SZCZAWNICY

ul. Główna              34-460 Szczawnica

czynne codziennie od 8:00 – 20:00

Przy przystani znajdziecie bezpłatny PARKING

BAZA KAJAKOWO-PONTONOWA w Sromowcach Niżnych

ul. Pienińska 1
34-443 Sromowce Niżne
(Należy skręcić w pierwszy zjazd w prawo, za tablicą SROMOWCE NIŻNE)
Współrzędne GPS przystani początkowej: 49°23’46.2″N 20°22’55.6″E

 

Spotkanie bezpośrednio w bazie kajakowo-pontonowej w Sromowcach możliwe wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, w godz: 10:30, 14:00, 17:00

  Udostępnij 🙂
  fb-share-icon