Narty/Snowboard

Narty w Pieninach

Zimowe Pieniny to miejsce idealne dla wszystkich zapaleńców białego szaleństwa. Kameralne stacje narciarskie, bez kolejek do kolejek 🙂 Region posiada dobrze przygotowane i wyposażone zaplecze narciarskie, z którego korzystają zarówno początkujący narciarze, jak i osoby zaawansowane w szusowaniu po stoku.

Narty w Pieninach

Palenica w Szczawnicy to wznosząca się bezpośrednio nad centrum uzdrowiska góra mająca 722 m n.p.m, stanowiąca jedną z największych całorocznych atrakcji turystycznych Szczawnicy. Panujący tu mikroklimat wspierany pracą armatek śnieżnych powoduje, że jazda na nartach jest możliwa przez cały sezon.

Narciarze mogą tutaj skorzystać z czteroosobowej szybkiej kolei krzesełkowej oraz trzech orczyków, znajdujących się na Szafranówce, w pobliżu górnej stacji.  Zjazd z Palenicy możliwy jest w dwóch wariantach: trudniejszym (trasą czerwoną) i łatwiejszym (trasą niebieską) tzw. rodzinną. Na Szafranówce z kolei znajdują się trasy przeznaczone dla narciarzy początkujących. Obok Szafranówki znajduje się także rynna half-pipę, na której regularnie odbywają się zawody snowboardowe.

Arena Narciarska Jaworki

http://arenanarciarska.pl/

Drugim pienińskim ośrodkiem wartym rekomendacji jest Arena Narciarska Jaworki-Homole. Ośrodek położony jest w pięknych i malowniczych okolicach, na północnym stoku „Bukowinek” w odległości zaledwie 350 metrów od centrum Jaworek, w dolinie potoku Skalskie. Arena narciarska o łącznej powierzchni 27 ha graniczy od wschodu z rezerwatem Zaskalskie Bodnarówka a od zachodu z rezerwatem Wąwóz Homole. W pobliżu znajdują się dwa kolejne rezerwaty przyrody: Biała Woda i Wysoka. Położenie to sprawia ze miejsce można śmiało uznać za iście „bajkowe” zarówno latem jak i zimą –  prawdziwy wypoczynek na nieskażonym łonie natury, czyste górskie powietrze i ciszę.

CzorsztynSki Kluszkowce

http://www.czorsztyn-ski.com.pl

Firma Czorsztyn-ski powstała w 1999 roku, a pierwsze wyciągi orczykowe wystartowały 01.01.2000. Od tego czasu Ośrodek cały czas się rozwija i wzbogaca swoje atrakcje turystyczne i rekreacyjne. Dodatkowo od kilku sezonów ON Czorsztyn-ski należy do wspólnej karty Tatryski, dzięki której można na jednym skipassie jeździć w 9 ośrodkach w Polsce i na Słowacji. Największym atutem góry Wdżar są magiczne widoki rozpościerające się ze szczytu na 4 strony świata. W dobrą pogodę można podziwić – Pieniny, Gorce, Tatry, Beskid Sądecki, Beskid Żywiecki, Jezioro Czorsztyńskie i Magurę Spiską.

Jazda w dzień i wieczorem na oświetlonych trasach stacji narciarskiej Polana Sosny. Ośrodek narciarski położony na zboczu granicznego szczytu Sosny należącego do Magury Spiskiej w miejscowości Niedzica ze wspaniałym i niepowtarzalnym widokiem na jezioro, elektrownię wodną , XIV – wieczny Zamek Dunajec, Pieniny i Tatry. W odległości 500m od ośrodka znajduje się granica polsko-słowacka.
.
Na narciarzy i snowboardzistów czekają  trzy wyciągi narciarskie, 7 tras zjazdowych. Stoki zjazdowe są sztucznie zaśnieżane, ubijane ratrakiem, nagłośnione i oświetlone. Od górnej stacji najdłuższego wyciągu poprowadzona jest w kierunku Kacwina narciarska trasa biegowa – jedyna w okolicy, licząca 8 km długości. Przy dolnej stacji wyciągu działają stylowe górskie szałasy gastronomiczne, szkoła narciarska, wypożyczalnia nart, opieka GOPR, bezpłatny parking.
null

PKL Palenica, Szczawnica

Panujący tu mikroklimat wspierany pracą armatek śnieżnych powoduje, że jazda na nartach jest możliwa przez cały sezon. Narciarze mogą tutaj skorzystać z czteroosobowej szybkiej kolei krzesełkowej oraz trzech orczyków, znajdujących się na Szafranówce, w pobliżu górnej stacji.
*
*ogólnie dostępny slalom wraz z pomiarem czasu (Szafranówka) dla miłośników rywalizacji i dla wszystkich którzy chcą po prostu spróbować
*przedszkole narciarskie (Szafranówka)
*namiot z atrakcjami dla dzieci oraz leżakami dla dorosłych „Kącik zabaw zimowych”
.
CENNIK 2018/2019

Czorsztyn-ski, Kluszkowce

Trasy narciarskie kompleksu Czorsztyn-ski o zróżnicowanej skali trudności zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane oraz oświetlane, dzięki czemu można z nich bezpiecznie korzystać nawet do późnych godzin nocnych.  Średnie nachylenie stoku wynosi 23%. Trasy zjazdowe posiadają nagłośnienie i dzięki temu jazda staje się przyjemniejsza.  W sezonie 2017/18 ON Czorsztyn-ski ma w ofercie:

– 8 wyciągów narciarskich (w tym dwie koleje krzesełkowe)
– 9 tras narciarskich (od zielonych po czerwone)
– 3 regionalne karczmy przy stokach
– serwis i wypożyczalnię sprzętu zimowego
– licencjonowaną szkółkę narciarską i snowboardową
– hotel „Pod Wulkanem” wraz ze strefą relaksu

CENNIK 2018/2019

Arena Narciarska Jaworki

Ośrodek ARENA NARCIARSKA JAWORKI – HOMOLE położony jest w Jaworkach jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, na styku dwóch pasm górskich – pasma Radziejowej i Małych Pienin. Położenie to, powoduje, że panuje tutaj wyjątkowy, służący zdrowiu mikroklimat oraz niezwykłe bogactwo form krajobrazu.  Zapraszamy wszystkich do uprawiania „białego szaleństwa” na stokach Areny Jaworki. Dysponujemy trasami zjazdowymi o łącznej długości około 3600 metrów.

CENNIK 2018/2019

Polana Sosny – Niedzica

Na narciarzy i snowboardzistów czekają  trzy wyciągi narciarskie, 5 tras zjazdowych. DLA NAJMŁODSZYCH NOWOŚĆ,  PARK KUBUSIA ! Stoki zjazdowe są sztucznie zaśnieżane, ubijane ratrakiem, nagłośnione i oświetlone. Od górnej stacji najdłuższego wyciągu poprowadzona jest w kierunku Kacwina narciarska trasa biegowa – jedyna w okolicy, licząca 8 km długości.  Przy dolnej stacji wyciągu działają stylowe górskie szałasy gastronomiczne, opieka GOPR, bezpłatny parking, szkoła narciarska i wypożyczalnia nart. Wyciąg narciarski Polana Sosny zwyciężył w jednej z edycji plebiscytu NAJLEPSZA STACJA NARCIARSKA W MAŁOPOLSCE w kategorii małe stacje narciarskie.
.
CENNIK 2018/2019

www.wpieniny.pl

Szkoła narciarska Szczawnica

Zespół tworzą miłośnicy i pasjonaci sportów zimowych, którzy swoje wiedzę i doświadczenie przekazują setką narciarzy i snowboardzistów. Kadra instruktorska i trenerska to grupa około 20 osób z uprawnieniami SITN, PZN oraz MEiS. Biuro Szkoły Narciarskiej Szczawnica mieści się przy górnej stacji kolei linowej. Instruktorzy dostępni są codziennie od godziny 9″ do 16″przy górnej stacji KL PALENICA. Jeśli jesteś zainteresowany nauką w godzinach wieczornych DZWOŃ, jest oczywiście tak możliwość.
.
Cennik dla sezonu 2018/2019 (w przygotowaniu)
Godzina jazda z instruktorem – 80 zł
Godzina jazda z instruktorem – nauczanie 2 osób – 110 zł
Godzina jazda z instruktorem – nauczanie 3 osób – 130 zł
Godzina jazda z instruktorem – nauczanie 4 osób – 140zł
.
Prosimy o kontakt telefoniczny
tel. +48 602 834 000 ;  + 48 695 770 640

.

.

.

www.wpieniny.pl

.

.

.

Szkoła narciarska Kluszkowce

W szkole Czorsztyn-ski prowadzone są zajęcia zarówno z nauczania narciarstwa, jak i jazdy na snowboardzie. Zajęcia mągą być indywidualnie, w grupie zorganizowanej lub w postaci kursów 5 dniowych. Decydując się na naukę jazdy można wykupić dowolną ilość godzin. Lekcje prowadzone są w zależności od umiejętności uczniów. Do dyspozycji są trasy dla początkujących, długie trasy niebieskie lub dla osób szlifujących swoje umiejętności – trasy czerwone. Osóby chcące spróbować swoich sił w jeździe sportowej mogą umówić się na jazdę po tyczkach.

Lekcja indywidualna jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach, dla małych dzieci oraz osób niepewnych swoich umiejętności. W takcie takich zajęć instruktor jest w stanie skupić 100% swojej uwagi na adepcie narciarstwa, przekazać podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na stoku oraz zadbać o poprawność wykonywanych ewolucji.

Kursy narciarskie i snowboardowe to świetny sposób by nawiązać kontakt z rówieśnikami, zakosztować zdrowej rywalizacji i nauczyć się jeździć na nartach/desce przez zabawę. Kursy odbywaja się od poniedziałku do piątku w okresie ferii. Szkolenie przeprowadzane jest zgodnie z wytycznymi Programu Nauczania Dzieci SITN PZN 2015. Kurs trwa od 10 do 25 godz

Szkoła narciarska funkcjonuje w godzniach otwarcia wyciągów.

tel. 48 18 265 02 22 wew. 131  lub 48 660 445 621

Kursy narciarskie i snowboardowe

Kursy narciarskie i snowboardowe to świetny sposób by nawiązać kontakt z rówieśnikami, zakosztować zdrowej rywalizacji i nauczyć się jeździć na nartach/desce przez zabawę. Kursy odbywaja się od poniedziałku do piątku w okresie ferii. Szkolenie przeprowadzane jest zgodnie z wytycznymi Programu Nauczania Dzieci SITN PZN 2015. Kurs trwa od 10 do 25 godz.

Terminy 2019

 

Styczeń: 14-18, 21-25, 28-1.02

Luty: 04-08, 11-15, 18-22

 

10 h – 550 zł + karnet (opcjonalnie) 20 zł/dzień

25 h – 850 zł +karnet (opcjonalnie) 50 zł/dzień

 

http://www.czorsztyn-ski.com.pl/osrodek_narciarski/szkolka_narciarska

www.wpieniny.pl

Szkoła narciarska Niedzica

Szkoła Narciarstwa i Snowboardu FUN SCHOOL specjalizująca się w obsłudze „amatorów białego szaleństwa”. Od wielu lat posiadamy licencję szkoleniową Polskiego Związku Narciarskiego. Organizujemy kursy instruktorskie, szkolenia dla dzieci, prowadzimy wypożyczalnię narciarską.
Założycielem szkoły jest Jan Dziurny – Instruktor Wykładowca  Polskiego Związku Narciarskiego, trener II klasy, były pracownik Katedry Sportów Zimowych AWF Kraków.  Nasi instruktorzy szkolą według nowoczesnych metod. Każda lekcja prowadzona jest z najwyższym zaangażowaniem. Szkolenie odbywa się w formie cyklicznej. Zajęcia trwają 55 minut. Możliwe nauczanie zarówno w formie szkolenia grupowego jak i lekcji indywidualnych.

Cennik dla sezonu 2018/2019
Godzina jazda z instruktorem – 75 zł
Godzina jazda z instruktorem – nauczanie 2 osób – 110 zł
Godzina jazda z instruktorem – nauczanie 3 osób – 135 zł
Stacja narciarska „Polana Sosny” Rezerwacje lekcji: +48 885 70 70 71
.
.

.

.

.

.

Kurs Feryjny

Kurs rekomendowany dzieciom chcącym uczyć się wraz z rówieśnikami.  Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek, kończą w piątek przez 6 kolejnych tygodni nadchodzących ferii. Na stoku będzie towarzyszył nam nasz nowy przyjaciel RENIFER FUN SCHOOL.  Co więcej każde dziecko, które weźmie udział w kursie otrzyma na koniec zajęć niespodziankę ! Zapraszamy w poniższych terminach 2018/2019r.

Kurs 5 dniowy obejmuje 10 h szkolenia (2 godziny dzienne) w max. 5 osobowych grupach. Istnieje możliwość dołączenia do grupy w zależności od poziomu zaawansowania dziecka oraz wolnych miejsc w grupie. W przypadku małej frekwencji proponujemy lekcje indywidualne. 400 zł/kurs.

Cena zawiera:

szkolenie narciarskie, opiekę licencjonowanych instruktorów szkoły Fun School,

korzystanie z materiałów dydaktycznych szkoły: bramki, pachołki, figurki,

koszulki Fun School na czas szkolenia,

na zakończenie kursu mini-zawody z dyplomami i niespodzianką dla każdego z uczestników (piątek).

 

14-18.01.2019 r. – KURS I

21-25.01.2019 r. – KURS II

28.01-01.02.2019 r. – KURS III

04-08.02.2019 r. – KURS IV

11-15.02.2019 r.- KURS V

18-22.02.2019 r. – KURS VI

 

 

http://www.funschool.pl/

www.wpieniny.pl

.

.

.

Szkoła narciarska Jaworki

Szkoła Narciarska JAWORKI posiada licencję A SITN-PZN, zapewnia wysoki poziom szkolenia zarówno indywidualnego, jak i grupowego. Wszyscy instruktorzy dzięki ukończonym kursom posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe. Właściwy dobór metod nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia powoduje, że wszyscy początkujący w wieku od lat 4 bardzo szybko poznają tajniki jazdy na nartach powiększając grono zadowolonych klientów stacji w Jaworkach. Szkoła jako jedyna w Polsce oferuje zaawansowanym, pragnącym podnieść swoje umiejętności narciarzom naukę jazdy baletowej na nartach. Ten rodzaj narciarstwa daje masę nowych doznań i możliwości czucia nart w każdej sytuacji. Stoki w Jaworkach są prawdziwym rajem również dla snowboardzistów. Pod okiem instruktora mogą się zarówno uczyć, jak i doskonalić swoje umiejętności w jeździe dowolnej na desce.

Cennik dla sezonu 2018/2019
Godzina jazda z instruktorem – 75 zł
Godzina jazda z instruktorem – nauczanie 2 osób – 100 zł
Godzina jazda z instruktorem – nauczanie 3 osób – 120 zł
Godzina jazda z instruktorem – nauczanie 4 osób – 140 zł
,
Biuro szkoły – rezerwacje lekcji:  tel. 48 783 653 290
Kierownik szkoły: Adam Rychtarczyk, tel. 48 609 360 883

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego

Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu a chciałbyś pojeździć na nartach czy desce nic nie stoi na przeszkodzie. Wszystko, czego potrzebujesz, możesz wypożyczyć. 

Wypożyczalnia i serwis Szczawnica

tel. +48 604 897 778

wpieniny.pl

Wypożyczalnia Niedzica

tel. +48 885 70 70 71

wpieniny.pl

Wypożyczalnia i serwis Jaworki

+48 18 262 15 43 wew.17

wpieniny.pl

Wypożyczalnia i serwis Kluszkowce

tel.  +48 18 265 02 22 wew. 131

wpieniny.pl

Udostępnij 🙂