«

Cafe Helenka Szczawnica

Kuchnie świata

Adres: Plac Dietla 1, 34-460 Szczawnica

Telefon: +48 18 540 04 02

Strona www: http://www.cafe-helenka.pl/

Adres e-mail: info@cafe-helenka.pl

W Cafe Helenka,zostaną Państwo oczarowani niepowtarzalną atmosferą tego miejsca. Cafe Helenka to połączenie współczesnego, wielokulturowego stylu z tradycją i elegancją

Cafe Helenka proponuje wyśmienite międzynarodowe menu, w którym nie zabrakło również polskich tradycyjnych potraw. Poza smacznymi sałatkami i zupami lokal słynie z wyśmienitych deserów, aromatycznej kawy, szerokiego wyboru herbat oraz wykwintnych koktajli, którymi można się delektować zatapiając się w wygodnych sofach.  Zrobimy wszystko, aby każda spędzona chwila była niezapomnianym przeżyciem.

Cafe Helenka to nie tylko idealne miejsce na smaczny lunch, popołudniową kawę czy wieczorne spotkanie przy drinku. Niemal w każdy weekend odbywają się tutaj wieczory z muzyką na żywo z udziałem znanych zespołów i artystów.
W Cafe Helenka do dyspozycji gości pozostaje sala mogąca pomieścić 88 osób, oraz dwa tarasy usytuowane na dwóch poziomach mogące ugościć jednorazowo 170 osób, umożliwiające odpoczynek na świeżym powietrzu.

Kawiarnia Café Helenka znajduje się na miejscu dawnej Galerii Spacerowej, którą przechadzali się niegdyś kuracjusze pijący wodę. Galeria wzniesiona została w latach 1857-58, wzdłuż wschodniej pierzei placu, między altaną Szalayów (później „Domem nad Zdrojami”), a willą „Szwajcarka Górna”. Około 1960 roku galerię zabudowano i otwarto w niej kawiarnię „Haneczka”. W 1984 roku, kiedy przylegająca do kawiarni pijalnia została zamknięta, wody mineralne zaczęto wydawać właśnie w „Haneczce”. Niestety, w 2002 roku w budynku wybuchł pożar. Przez kilka lat zgliszcza dawnej Galerii Spacerowej przywoływały jedynie wspomnienie o dawnym uroku i funkcji budynku.

Please follow and like us:
»