Aktualności
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
Frydman Triatlon
Początkiem lata, we Frydmanie tłumnie gromadzą się sympatycy triathlonu. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się tu już VIII edycja zawodów Frydman Triatlon.
Wycieczki rowerowe po pienińskich bezdrożach
Eksploracja rowerem pasma małych Pienin - przygoda i naprawdę epickie miejscówki .
JOY RIDE BIKE FESTIVAL '17
24-26 maja 2017
wulkaniczna góra
Wdżar
w Kluszkowcach.

starsze akutalności

Turystyka konna

Pienińska turystyka konnaKażdy kto choć raz przemierzał w siodle leśne ścieżki wie, że świat z końskiego grzbietu wygląda zupełnie inaczej . Czworonożny przyjaciel i piękno krajobrazu pozwoli Ci poznać, doświadczyć prawdziwy kontaktu z naturą.


Dla początkujących, dla dzieci -  wspaniała przygoda pod okiem instruktorów. Nauka jazdy konnej od podstaw; ćwiczenia rozluźniające,  pomagające zachować prawidłową postawę i równowagę na koniu, jazda na lonży, nauka jazdy w podstawowych chodach, nauka podstawowych figur na ujeżdżalni i w końcu krótkie wycieczki po Jaworkach.

Dla jeźdźców którzy opanowali już podstawowe umiejętności kilkugodzinne, całodzienne i kilkudniowe przepiękne widokowo szlaki górskie jak i zajęcia związane z doskonaleniem techniki jazdy w górzystym terenie. "Ścieżki huculskie"  - ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności w terenie  - prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

Jednak niewątpliwie najciekawszą częścią, zarówno dla koni, jeźdźców jak i przodowników są rajdy - czyli kilkudniowe przejażdżki.  Zdobyć można  Pasmo Radziejowej, Jaworzyny Krynickiej, Gorców czy Małych Pienin. Niezapomniana przygoda. Rajdy to wielka przyjemność, ale także duża odpowiedzialność, odpowiedni poziom jazdy i wiedzy jeźdźców. Najlepszym przygotowaniem do rajdu będą kilkugodzinne wycieczki i jazda po ujeżdżalni, podczas których zdobędziecie niezbędne informacje teoretyczne i wiele umiejętności praktycznych. 


                       

Polecamy

Pienińska Karta Rabatowa

Przewodnik po Pieninach Pieniny w fotograficznym skrócie POLECAMY - Travel & Adventure
Facebook Twitter Youtube Google +

Kinga Pieniska