Aktualności
Laureaci pierwszej edycji projektu ChirucaEXPEDITION
Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca zapoczątkowała (co najmniej) czteroletni projekt –każda roczna edycja zakończy się wyposażeniem 5 wypraw wybranych przez internautów i jury w niezawodne buty marki Chiruca. Zasady wyboru są stosunkowo proste. Wyprawa, która otrzyma najwięcej głosów podczas głosowania internautów na Facebooku, zdobywa automatycznie miejsce w projekcie. Następnie przedstawiciele organizatora wybierają dwie wyprawy spośród czterech, które w głosowaniu zajęły miejsca 2-5 oraz dwie wyprawy ze wszystkich zgłoszonych.
PIENIŃSKIE MGŁY - warsztaty fotograficzne
Pieniny to jedne z najbardziej urokliwych gór w Polsce. W październiku witają nas paletą jesiennych barw. Podczas warsztatów Tomasz i Piotr zabiorą Was w miejsca pozwalające poczuć prawdziwą magię Pienin.
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)

starsze akutalności

Triada zimowa 2018

2018-01-02 // Oglądano: 1082 // Wstecz
Triada zimowa 2018Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! ZapraszamyKochasz góry? 

Przyjeżdżaj do Krościenka nad Dunajcem 6-7 stycznia i rozpocznij w świetnym stylu sezon biegowy 2018!

Dystanse - wybierz bieg dla siebie lub zalicz wszystkie trzy!:

60 km (I etap sobota rano 15 km, II etap sobota wieczór 11 km, III etap niedziela rano 34 km)
45 km (I etap sobota rano 15 km, II etap sobota wieczór 11 km, III etap niedziela rano 19 km)

Zanim zapiszesz się na bieg koniecznie przeczytaj regulamin:
Specyfika biegu etapowego

Bieganie etapowe to coś więcej niż zwykłe bieganie. To przygoda. Od samego początku projektu pod nazwą TRIADA staramy się rozwijać idee biegu etapowego. Krościenko nad Dunajcem to miejsce położone pomiędzy trzema pasmami górskimi. W sobotę rano biegamy w Gorcach, w sobotę wieczorem w Pieninach, a w niedziele rano ostatni etap po szlakach Beskidu Sądeckiego. Pod względem logistycznym sprawa wygląda bardzo prosto. Każdy start i meta znajdują się w Krościenku nad Dunajcem. Nie ma potrzeby dojeżdżania autobusem czy czekania na innych uczestników. Zaraz po biegu można odpocząć i szykować się do kolejnego etapu.

Przygotowania

Kolejnym specyficznym dla biegu etapowego elementem jest przygotowanie przedstartowe. Wyobraźcie sobie, że właśnie kończycie pierwszy etap. Wszystko macie mokre po deszczu/śniegu, a kolejny start za kilka godzin. Albo pojawiły się obtarcia i trzeba szybko reagować. Przed wyjazdem musicie przemyśleć każdy scenariusz! Na pewno przyda się dodatkowy strój, buty czy właśnie plastry, opatrunki na obtarcia. Bez tych elementów ukończenie całej TRIADY może być trudne. Pod względem sportowym jest to specyficzny wysiłek. Po każdym etapie w nogach kumuluje się zmęczenie. Ostatni etap biegany „na zakwasach” to duże wyzwanie. Ważna jest dobra strategia i odpowiednie gospodarowanie siłami. Finisherami TRIADY są tylko osoby, które ukończą wszystkie trzy dystanse i tylko Ci zawodnicy i zawodniczki otrzymają na koniec rywalizacji medale/trofea. Ukończenie nawet 2 etapów nie oznacza ukończenia TRIADY!

TRIADA to również piękna dekoracja finisherów, ale nie będziemy wszystkiego zdradzać!

Warunki

Zima w górach to coś więcej niż zima w mieście. Po ostrej śnieżycy przebycie szlaków wymaga bardzo dużo wysiłku. Trasa, która w lecie zajęłaby Wam 2 godziny w zimę potrafi się wydłużyć nawet dwukrotnie. Dystanse, które z pozoru dla doświadczonych ultrasów mogą wydać się krótkie w odmianie zimowej dają mocno popalić!

Sprzęt

Koniecznie zapasowy! Poza tym warto przetestować całe wyposażenie. W miarę możliwości spróbujcie zorganizować sobie przed TRIADĄ wyjazd w dobrze zaśnieżony teren. Przygotujcie cały sprzęt, który będziecie wykorzystywać podczas zawodów. Każda niedogodność na treningu może okazać się dużą przeszkodą w pokonaniu trasy w górskich warunkach w trakcie rywalizacji. Przetestowanie sprzętu podczas treningu pozwoli uniknąć błędów.

Zapoznanie się z trasą

Koniecznie prześledźcie przebieg szlaków na interesujących Was trasach. Zwróćcie uwagę, na którym kilometrze trzeba spodziewać się zmiany koloru szlaku. Wielokrotne przeczytanie mapy przed zawodami znacznie ułatwi Wam korzystanie z niej podczas rywalizacji. Trasy będą oznaczone gęsto na odcinkach poza szlakiem. Takie odcinki będą sprawdzone dosłownie godzinę przed startem, żeby zminimalizować ryzyko zerwania przez kogoś oznaczeń. Natomiast oznaczenia na szlakach będą wieszane dzień i dwa dni przed zawodami. Niestety trzeba liczyć się z tym, że nawet wieczorem przed zawodami taśma może zostać zerwana! Zdarzały się takie sytuacje na biegach górskich! Dlatego tym bardziej zapamiętajcie szlaki górskie, którymi będziecie biec! Kolejna ważna zasada to biegamy z głową w górze i obserwujemy wszystko dookoła. Po pierwsze nie uciekną Wam przepiękne krajobrazy, a po drugie nie umknie Wam żadne oznaczenie szlaku. Czasem wystarczy dosłownie minuta zamyślenia i można wylądować poza trasą. Bądźcie czujni! Przed zawodami udostępnimy Wam tracki wszystkich tras.

Atmosfera

Formuła biegu etapowego to również niesamowita integracja z innymi uczestnikami, z którymi wspólnie przebywamy i rywalizujemy przez cały weekend. Na trasach panuje przyjacielska atmosfera. Każdy wspiera się wzajemnie w dążeniu do upragnionej mety. Wspaniałą atmosferę TRIADY buduje uroczysta dekoracja finisherów. U nas każdy może poczuć się jak mistrz świata!

Wiecej informacji znajdziecie na http://etapowatriada.plKinga Pieniska