Aktualności
Laureaci pierwszej edycji projektu ChirucaEXPEDITION
Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca zapoczątkowała (co najmniej) czteroletni projekt –każda roczna edycja zakończy się wyposażeniem 5 wypraw wybranych przez internautów i jury w niezawodne buty marki Chiruca. Zasady wyboru są stosunkowo proste. Wyprawa, która otrzyma najwięcej głosów podczas głosowania internautów na Facebooku, zdobywa automatycznie miejsce w projekcie. Następnie przedstawiciele organizatora wybierają dwie wyprawy spośród czterech, które w głosowaniu zajęły miejsca 2-5 oraz dwie wyprawy ze wszystkich zgłoszonych.
PIENIŃSKIE MGŁY - warsztaty fotograficzne
Pieniny to jedne z najbardziej urokliwych gór w Polsce. W październiku witają nas paletą jesiennych barw. Podczas warsztatów Tomasz i Piotr zabiorą Was w miejsca pozwalające poczuć prawdziwą magię Pienin.
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)

starsze akutalności

Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica

2017-07-27 // Oglądano: 1672 // Wstecz
Mountain Touch Challenge 2017 SzczawnicaW tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
 
 
 szczawnica AR
 
Szczawnica 13 września 2017
[Trasa MTC130]
Zespoły: 2-osobowe
Dyscypliny: bieganie, rowery, kajaki, zadania specjalne
Trudność: łatwa nawigacja, szlaki turystyczne, lokalne drogi, spore przewyższenia
130 km czystego górskiego rajdowania. W tym roku przeniesiemy się na tereny, które częściowo zaczęliśmy eksplorować na MTC w 2014 roku. Zahaczymy o Gorce, częściowo o Jezioro Czorsztyńskie. Etapy rowerowe będą typowo górskie: jeden z nich całkiem wymagający, drugi trochę łagodniejszy i szybszy. Na etapie trekkingowym planujemy wykorzystać dokładniejsze mapy do biegów na orientację, co z pewnością będzie fajnym urozmaiceniem nawigacji. No i zadania specjalne...
 szczawnica kajaki
 
[Trasa MTC70]
Zespoły: 2-osobowe
Dyscypliny: bieganie, rowery, kajaki, zadania specjalne
Trudność: średnia nawigacja, szlaki turystyczne, lokalne drogi, czasem bezdroża, małe przewyższenie
Trasa MTC70 będzie zdecydowanie szybszą i "przyjemniejszą" wersją rajdu. Zawodnicy częściej będą poruszać się po drogach, i szlakach turystycznych. Z nawigacją spokojnie poradzą sobie także mniej zaawansowani rajdowcy. W czasie rajdu częściowo zahaczymy o Gorce. Na trasie trzeba spodziewać się terenu typowo górskiego z dłuższymi podjazdami i podejściami, które na pewno będą wynagradzane pięknymi widokami na jezioro, zamki, Tatry.
 
 
[15 szczytów]
Start indywidualny
Dyscypliny: trasa piesza na orientację
Trudność: wymagająca nawigacja, trudny teren, średnie przewyższenie
Wybraliśmy finalnie szczyty, które będą do zaliczenia na obu trasach pieszych i przeklikaliśmy optymalne warianty na mapach. Trasa "15 Szczytów" w idealnym przebiegu zapowiada się tak: około 47 kilometrów i 2400 metrów przewyższenia. Bardzo różnorodny teren i nawigacja, zdarzają się krótkie przeloty szlakami, ale właściwie prawie wszystkie wierzchołki finalnie robi się na rympał. Swoją drogą, ciekawe czy w ogóle wszystkie takie szczyty zostały przez kogoś zdobyte
 
 
 
 
[30 szczytów]
Start indywidualny
Dyscypliny: trasa piesza na orientację
Trudność: wymagająca nawigacja, trudny teren, duże przewyższenie
Druga trasa piesza to już trochę poważniejsze wyzwanie. Pierwotnie wydawało się, że wyjdzie niemal sto kilometrów, ale po dokładniejszym zmierzeniu dystans troszkę zeszczuplał. Ostatecznie wszystkie szczyty da się zaliczyć pokonując około 85 km i robiąc przy tym około 4200 metrów przewyższenia. Na tej trasie szykuje się również mały wypad na Słowację
 
Formularz zapisów znajdziesz na stronie:
 

 

Kinga Pieniska