Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

Podsumowanie - Ice Adventure Race

2017-02-08 // Oglądano: 1804 // Wstecz
W miniony weekend (03-05.II) w Szaflarach nieopodal Nowego Targu miała miejsce pierwsza edycja ekstremalnych zawodów na orientację ICE Adventure Race.


ICE ADVENTURE RACE

Na kilku trasach, kilkudziesięciu zawodników zmagało się w mrozie, śniegu i lodzie z ciężkim górskim terenem. Ci, którzy dopiero próbowali zabawy z mapą i kompasem najczęściej wybierali 25km trasę pieszą. Bardziej zaprawieni 50km, a ci ultrasi którym 50km to ciągle mało wybierali trasę 100km.

Jednak głównym wydarzeniem zawodów był start multidyscyplinarnego rajdu przygodowego. Do wyboru były dwie trasy. Krótsza 80km OPEN i dłuższa 140km MASTERS. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko niesamowitą wytrzymałością, koncentracją, ale i opanowaniem wielu dyscyplin sportowych. Organizatorzy przygotowali bowiem etapy rowerowe, biegu na orientację, jazdy na nartach biegowych, trekkingowe, zjazdu na nartach. Poza tym na śmiałków czekały też zadania specjalne tak jak nocna wspinaczka na 30 metrowej trudnej drodze w Kramnicy, przeszukiwanie detektorem lawiniska, oraz zagadki do rozwiązania w ESC HOUSE w Białce Tatrzańskiej.

Pogoda nie do końca sprzyjała zawodnikom, ponieważ w piątek wieczór całe Podhale spowiła gęsta mgła, która mocno utrudniała odnajdywanie kolejnych punktów kontrolnych. Dopiero powyżej 800 m.npm panowała świetna widoczność. Zapewniająca zawodnikom wchodzącym na Turbacz przepiękny widok na Tatry.


Zwycięzcom pokonanie trasy MASTERS zajęło ponad 26 godzin. Najlepszy zespołem okazał się Bikeboard/Strefa Przygód (w składzie Jakub Wolski Zbigniew Mossoczy)/ 

Na 80km trasie OPEN zwyciężył zespół AR KRK (Ula Zimny, Paweł Gorczyca). Szczegółowe wyniki na stronie www.icear.pl

Słowa uznania należą się jednak wszystkim którzy podjęli wyzwanie i o własnych siłach w zimowej aurze, dzień i noc przemierzali Gorce oraz inne regiony Podhala .

Całą imprezę zabezpieczała Grupa Podhalańska GOPR. Imprezę wspierały #Icebug i #Nordhorn. A zasłużony relaks po wysiłku zapewniły szaflarskie termy #Gorący Potok. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich atletów na ICE Adventure Race za rok.


Kinga Pieniska