Aktualności
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?

starsze akutalności

BIEG DO ZRODEL, SZCZAWNICA

2015-07-04 // Oglądano: 2435 // Wstecz
BIEG DO ZRODEL, SZCZAWNICA29 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji odbędzie się w Szczawnicy niesamowite wydarzenie – bieg nocny o wdzięcznej nazwie „Bieg do źródeł”.


Będzie to pierwsza edycja tego rodzaju przygody, ale organizatorzy mają nadzieję, że  odbije się ona echem wśród wszystkich miłośników sportu i wydarzenie to na trwałe wpisze się w kalendarzu biegowym. Rozpoczęcie będzie miało miejsce późnym wieczorem, stąd nazwa „Bieg nocny”. Każdy z uczestników z latarkami czołowymi, które będą rozświetlać im trudną, górską drogę, pobiegnie wybraną przez siebie trasą do źródeł, bo między innymi z nich słynie ten piękny zakątek Pienin- perełka wśród uzdrowisk- Szczawnica. Partnerem strategicznym biegów jest Uzdrowisko Szczawnica, a całe wydarzenie odbywać się będzie w Parku Górnym, w okolicach Dworku Gościnnego - budynku z niezapomnianą historią, obiektem szczawnickim, który kojarzy się nie tylko z okazałością i nowoczesnością, ale przede wszystkim z miejscem spotkań ludzi z pasją . Dla takich właśnie ludzi przeznaczony jest Bieg do źródeł.

 Dorośli uczestnicy mają do wyboru dwie trasy. Pierwsza z nich, odpowiednia raczej dla doświadczonych biegaczy górskich, wynosi 14 km. Start przy Dworku Gościnnym, następnie bieg przez Plac Dietla, ul. Języki, szlak pod Bryjarką, schronisko pod Bereśnikiem, Dzwonkówkę, Przysłop , Sewerynówkę, ul. Bereśnik, Park Zdrojowy, i meta przy Dworku Gościnnym. Najwyższy punkt trasy wynosi 804 m, n.p.m. Jej profil zamieszczony poniżej:


Kolejna trasa do wyboru to trasa widokowa o długości 6 km. Jest to odcinek dla mniej doświadczonych biegaczy, uczestników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, ale nie są pozbawieni pasji i wiary w swoje możliwości. Start przy Dworku Gościnnym, następnie bieg przez pl. Dietla, ulicę Języki, Bryjarkę, schronisko pod Bereśnikiem,  ul. Bereśnik, park Zdrojowy i finisz przy Dworku Gościnnym. Najwyższy punkt trasy to 696 m. n.p.m. Jej profil zamieszczony poniżej:

 

Dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej zaplanowano trasę  trialową  na dystansie dwóch kilometrów, a dla dzieci ze szkół podstawowych na dystansie jednego kilometra lub pięciuset metrów. Udział w biegu mogą brać także przedszkolaki, a także jeszcze młodsi zawodnicy pod opieką rodziców. Dla nich do pokonania przygotowano stumetrowy odcinek.

Bieg do źródeł to nie tylko rozwijanie swoich zainteresowań i przezwyciężanie trudności. To także pomoc niepełnosprawnemu chłopczykowi Wojtusiowi, pogodnemu i, mimo sporych przeciwności losu, jakie napotkał na swojej drodze, szczęśliwemu dziecku. Wojtuś ma pięć lat, zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce i znaczny niedosłuch. Wymaga intensywnej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne oraz specjalistycznych sprzętów. Część wpisowego, opłaconego przez każdego uczestnika biegów, przekazana zostanie na subkonto Wojtusia w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Dodatkowo w „Dworku Gościnnym” będzie umieszczona skarbona stacjonarna, do której każdy z uczestników lub kibiców będzie mógł wrzucić datek dla Wojtusia. Uczestnicy biegu pokonując nocą trudne górskie trasy, rozświetlają ciemność swoimi latareczkami, symbolizując tym samym światełko nadziei dane choremu chłopczykowi na to, żekiedyś być może pobiegnie z nimi.

To nie będzie zwykły bieg, ale wydarzenie pełne metafor, pasji i serca, dla ludzi, którzy chcą pomagać, nie boją się wyzwań i ofiarowania cząstki siebie drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do Szczawnicy!

Wszystkie informacje na stronie internetowej: www.dozrodel.pl

Agnieszka Sobierska Polecamy

Pienińska Karta Rabatowa

Przewodnik po Pieninach Pieniny w fotograficznym skrócie POLECAMY - Travel & Adventure
Facebook Twitter Youtube Google +

Kinga Pieniska