Aktualności
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.

starsze akutalności

trasa nr 9

Trasa nr  9 - Obidza, Wielki Rogacz, Złomisty Wierch, Przechyba, Kiczora, Stary Wierch, Szlachtowa

Górski Szlak Konny PTTK im. Tadeusza Trzeszczonia - czas przejazdu ok. 8 h

Ta całodzienna wycieczka prowadzi przez najważniejsze szczyty Pasma Radziejowej. Wyjeżdżamy ze stajni znaną z wcześniejszych (krótszych) terenów w stronę Obidzy. Tu krótki popas dla koni i ruszamy niebieskim szlakiem na Wielki Rogacz. Na Rogaczu skręcamy w lewo wybierając spokojną nartostradę wśród okazałych buków (nie możemy jechać szlakiem czerwonym na samą Radziejową - to zbyt trudne dla koni). Dojeżdżamy do Złomistego Wierchu - znowu przecudne widoki: z jednej strony Tatry i Pieniny, z drugiej Kotlina Sądecka. Za Złomistym Wierchem ścieżka spokojnie prowadzi nas przez dostojne lasy regla górnego (urozmaicone czasem przez jarzębiny) do hali pod Przehybą. Przy schronisku dłuższy odpoczynek na posiłek i podziwianie widoków - to jeden z najlepszych punktów widokowych w paśmie Radziejowej. Czas osiodłać konie i zjeżdżać w dół, a będąc na wysokości 1173 metrów mamy na dół tzw "kawałek". Trasa zjazdu wbrew pozorom nie jest bardzo trudna dla koni i prowadzi granią przez Pieniążaną, Kiczorę i Stary Wierch do Szachtowej. Po lewej stronie między drzewami rozpościera się widok na dolinę Czarnej Wody, a przed nami coraz bliżej Szlachtowa i Jaworki.
Kinga Pieniska