Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

trasa nr 9

Trasa nr  9 - Obidza, Wielki Rogacz, Złomisty Wierch, Przechyba, Kiczora, Stary Wierch, Szlachtowa

Górski Szlak Konny PTTK im. Tadeusza Trzeszczonia - czas przejazdu ok. 8 h

Ta całodzienna wycieczka prowadzi przez najważniejsze szczyty Pasma Radziejowej. Wyjeżdżamy ze stajni znaną z wcześniejszych (krótszych) terenów w stronę Obidzy. Tu krótki popas dla koni i ruszamy niebieskim szlakiem na Wielki Rogacz. Na Rogaczu skręcamy w lewo wybierając spokojną nartostradę wśród okazałych buków (nie możemy jechać szlakiem czerwonym na samą Radziejową - to zbyt trudne dla koni). Dojeżdżamy do Złomistego Wierchu - znowu przecudne widoki: z jednej strony Tatry i Pieniny, z drugiej Kotlina Sądecka. Za Złomistym Wierchem ścieżka spokojnie prowadzi nas przez dostojne lasy regla górnego (urozmaicone czasem przez jarzębiny) do hali pod Przehybą. Przy schronisku dłuższy odpoczynek na posiłek i podziwianie widoków - to jeden z najlepszych punktów widokowych w paśmie Radziejowej. Czas osiodłać konie i zjeżdżać w dół, a będąc na wysokości 1173 metrów mamy na dół tzw "kawałek". Trasa zjazdu wbrew pozorom nie jest bardzo trudna dla koni i prowadzi granią przez Pieniążaną, Kiczorę i Stary Wierch do Szachtowej. Po lewej stronie między drzewami rozpościera się widok na dolinę Czarnej Wody, a przed nami coraz bliżej Szlachtowa i Jaworki.
Kinga Pieniska