Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

trasa nr 8

Trasa nr  8 - Obidza, Wielki Rogacz, Niemcowa, Kosarzyska - czas przejazdu ok. 7 h

 Celem tej wycieczki jest góra Niemcowa, przepiękne miejsce gdzie znajduje się schronisko i studencka baza namiotowa - tam zatrzymujemy się na popas i wspaniałe tradycyjne jedzenie przygotowywane przez Pana Jurka Walickiego. Ale zanim przyjdzie czas na odpoczynek, koni i jeźdźców czeka ok. trzech godzin górskiej wspinaczki. Zaczyna się ona za raz po wyjechaniu ze stajni - trzeba wjechać stromym podjazdem na znanym nam już czerwony szlak, by przez Ruski Wierch dojechać do Obidzy. Skręcamy w lewo na niebieski szlak, który zaprowadzi nas na szczyt Wielkiego Rogacza. Stąd panorama jest bardzo szeroka - widać nawet Babią Górę. Tu obieramy czerwony szlak, który grzbietem przez Międzyradziejówki zaprowadzi nas do hali Niemcowa i do bacówki na Niemcowej. To miejsce ma naprawdę niepowtarzalny klimat i charakter, który trudno opisać trzeba po prostu tam pojechać i zobaczyć. Odpoczywając na popasie podziwiamy całe pasmo Jaworzyny Krynickiej i Dolinę Popradu. Z pobliskiego źródełka nabieramy wody, żeby napoić nasze konie i niechętnie ruszamy w dalszą drogę, obiecując sobie, że na 100% tu wrócimy. Stromą drogą zjeżdżamy do Kosarzysk, by rozpocząć podjazd pod Suchą Dolinę i Obidzę. Z Obidzy wybieramy jedną z trzech znanych już Wam tras do Jaworek.

Kinga Pieniska