Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

trasa nr 7

Trasa nr  7 - Obidza, Eliaszówka, Kosarzyska

 To bardzo urokliwa trasa z kilkoma możliwościami przejazdu. Mianowicie dojeżdżamy do Obidzy np. od strony Białej Wody i przełęczy Rozdziela. Dalej wybieramy zielony szlak, który łagodnym grzbietem zaprowadzi nas po ok. 0,5 h na szczyt Eliaszówki, skąd roztacza się przepiękna panorama na Lubowniańską Vrochovinę i Kotlinę oraz Miasto Litmanowa - miejsce kultu Maryjnego, do którego pielgrzymuje także bardzo wielu Polaków. Po krótkim popasie jedziemy dalej grzbietem jedziemy ok. 0,5 h aby następnie pokonać ok. godzinny odcinek stromego zjazdu do Kosarzysk (Piwniczna), a następnie Suchej Doliny - popularnego ośrodka sportów zimowych. W Suchej Dolinie dłuższy odpoczynek dla koni i jeźdźców. Czas ruszyć dalej i dość stromym podjazdem osiągnąć Obidzę, a następnie ścieżką nad potokiem Jasiennik dojechać do czerwonego szlaku nad Kozińcem. Trasa na Eliaszówkę jest szczególnie ciekawa jesienią kiedy lasy bukowe przybierają najpiękniejsze barwy.

Kinga Pieniska