Aktualności
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.

starsze akutalności

trasa nr 6

Trasa nr  6 - Durbaszka, Małe Pieniny

Ze stajni jedziemy przez Jaworki, mijając po prawej cerkiew (najwspanialszy zabytek pozostały po Rusinach Szlachtowskich), dojeżdżamy do parkingu przy Wąwozie Homole i skręcamy w lewo na drogę prowadzącą do Schroniska pod Durbaszką. Podczas jazdy podziwiamy z jednej strony skały rezerwatu Homole, z drugiej widok na Jaworki i Szachtową. Po ok. 40 min. jazdy dotrzemy do Schroniska, gdzie będziemy podziwiać panoramę na pasmo Radziejowej, które z tego miejsca naprawdę wspaniale się prezentuje. Dojeżdżamy do granicy polsko-słowackiej, gdzie naszym oczom ukazuje się bajkowy krajobraz na Podtatrze oraz Tatry Słowackie i Polskie. Jedziemy cały czas grzbietem Małych Pienin w kierunku zachodnim, przed nami Pieniny Właściwe, Gorce, Szczawnica, Beskid Sądecki. Mijamy bacówkę, by po chwili skręcić w ścieżkę, która sprowadzi nas stromym zjazdem do osiedla Szachtowa II. Stamtąd ok. 10 minut dojeżdżamy do Jaworek i do stajni.

Kinga Pieniska