Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

trasa nr 6

Trasa nr  6 - Durbaszka, Małe Pieniny

Ze stajni jedziemy przez Jaworki, mijając po prawej cerkiew (najwspanialszy zabytek pozostały po Rusinach Szlachtowskich), dojeżdżamy do parkingu przy Wąwozie Homole i skręcamy w lewo na drogę prowadzącą do Schroniska pod Durbaszką. Podczas jazdy podziwiamy z jednej strony skały rezerwatu Homole, z drugiej widok na Jaworki i Szachtową. Po ok. 40 min. jazdy dotrzemy do Schroniska, gdzie będziemy podziwiać panoramę na pasmo Radziejowej, które z tego miejsca naprawdę wspaniale się prezentuje. Dojeżdżamy do granicy polsko-słowackiej, gdzie naszym oczom ukazuje się bajkowy krajobraz na Podtatrze oraz Tatry Słowackie i Polskie. Jedziemy cały czas grzbietem Małych Pienin w kierunku zachodnim, przed nami Pieniny Właściwe, Gorce, Szczawnica, Beskid Sądecki. Mijamy bacówkę, by po chwili skręcić w ścieżkę, która sprowadzi nas stromym zjazdem do osiedla Szachtowa II. Stamtąd ok. 10 minut dojeżdżamy do Jaworek i do stajni.

Kinga Pieniska