Aktualności
Laureaci pierwszej edycji projektu ChirucaEXPEDITION
Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca zapoczątkowała (co najmniej) czteroletni projekt –każda roczna edycja zakończy się wyposażeniem 5 wypraw wybranych przez internautów i jury w niezawodne buty marki Chiruca. Zasady wyboru są stosunkowo proste. Wyprawa, która otrzyma najwięcej głosów podczas głosowania internautów na Facebooku, zdobywa automatycznie miejsce w projekcie. Następnie przedstawiciele organizatora wybierają dwie wyprawy spośród czterech, które w głosowaniu zajęły miejsca 2-5 oraz dwie wyprawy ze wszystkich zgłoszonych.
PIENIŃSKIE MGŁY - warsztaty fotograficzne
Pieniny to jedne z najbardziej urokliwych gór w Polsce. W październiku witają nas paletą jesiennych barw. Podczas warsztatów Tomasz i Piotr zabiorą Was w miejsca pozwalające poczuć prawdziwą magię Pienin.
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)

starsze akutalności

trasa nr 5

Trasa nr  5 - Obidza   -  czas przejazdu ok. 2 h

Ta wycieczka ma kilka wariantów, ale najciekawsza trasa zaczyna się przejazdem od stajni w stronę Rezerwatu Biała Woda. Po rozprężeniu koni w dolinie wspinamy się (często schodząc z koni) pod Przełęcz Rozdziela. Mijamy bacówkę i po 15 minutach dojeżdżamy do granicy państwa, zostawiając po prawej stronie urokliwą przełęcz. Z tego miejsca rozciąga się przepiękna panorama na dolinę Białej Wody i dalej na całą dolinę Grajcarka - ostatni horyzont stanowią Gorce. Po dosyć trudnym podjeździe konie mogą odpocząć - droga biegnie granicą państwa przez las, obfitujący w miesiącach letnich w maliny i borówki. Następnie dojeżdżamy do najdłużej na naszych trasach hali, gdzie można pogalopować. 

Kiedy wreszcie łąka się skończy wjeżdżamy do lasu i po kilku minutach osiągamy Obidzę - urokliwy przysiółek należący do Piwnicznej. Tu (oczywiście w zależności od pogody) można podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram na Tatry Polskie i Słowackie - po lewej stronie, a po prawej panoramę na pasmo Jaworzyny Krynickiej. Tuż pod Obidzą w stronę Piwnicznej bacówka, w której ulubionym daniem naszych jeźdźców są słynne już pierogi z borówkami. 

Na Obidzy nasza trasa łączy się z czerwonym szlakiem, który najpierw lekko wznosi się na zachód, by po kilkunastu minutach zacząć opadać w dół. Zjeżdżając tą trasą po prawej stronie podziwiamy dolinę Czarnej Wody, dalej Pieniny Właściwe i Gorce. Umożliwiają nam to częste przecinki pięknego bukowego lasu, którym dojeżdżamy aż do rozległej hali stromo opadającej w dół. Tu po raz ostatni podziwiamy panoramę na Tatry. Znowu krótki odcinek przez las i kolejna tym razem jedna z najpiękniejszych i najbardziej bogatych roślinnie hal na trasie. Dalej kamienistą drogą przejeżdżamy Koziniec i dojeżdżamy do stajni.
Kinga Pieniska