Aktualności
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna siÄ™ Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.

starsze akutalności

trasa nr 4

Trasa nr  4 - pod WysokÄ…  
   To bardzo urozmaicony pod wzglÄ™dem widokowym teren. Rozpoczyna go przejazd w kierunku Rezerwatu Zakalskie, gdzie (po dociÄ…gniÄ™ciu poprÄ™gów) konie dzielnie wychodzÄ… na hale w okolicach wyciÄ…gu narciarskiego na Bukowinkach. Na tej wysokoÅ›ci możemy już w caÅ‚ej okazaÅ‚oÅ›ci oglÄ…dać pasmo Radziejowej, z charakterystycznym przekaźnikiem na Przehybie. MijajÄ…c po prawej stronie bacówkÄ™ i tamtejsze konie (czasami bardzo chcÄ… siÄ™ dołączyć do naszych wycieczek :-) ), wjeżdżamy w las Å›wierkowy, by po kilkunastu minutach wyjechać na przepiÄ™knÄ… - szczególnie w czerwcu - halÄ™ pod WysokÄ…. Tu panorama jest znaczenie szersza - w koÅ„cu jesteÅ›my prawie 1000 m n. p. m. Widzimy część Szczawnicy, Szlachowej oraz Pasmo Lubania i Gorce.
Po przegalopowaniu hali wjeżdżamy w jedno z najbardziej urokliwych miejsc na naszych trasach. Jest to przecudny wÄ…wóz bukowy - najpiÄ™kniejszy oczywiÅ›cie październikowÄ… porÄ…, kiedy buki przybierajÄ… kolory czerwieni i brÄ…zów. Po nasyceniu wzroku piÄ™knem pieniÅ„skich buków, trasa naszego przejazdu łączy siÄ™ ze szlakiem pieszym oraz granicÄ… polsko-sÅ‚owackÄ…. No i czas na ciężkÄ… pracÄ™ - przed nami bardzo stromy podjazd pod wzniesienie Watrisko. W zależnoÅ›ci od warunków atmosferycznych - bardzo czÄ™sto jeźdźcy zsiadajÄ… z koni, i wyprowadzajÄ… je na górÄ™. Czeka nas tam nagroda w postaci wspaniaÅ‚ych widoków na sÅ‚owackÄ… część Beskidu SÄ…deckiego z odlegÅ‚ym miastem Litmanowa. Wsiadamy na konie i spokojnie podążamy za szlakiem wÅ›ród jodÅ‚owych i modrzewiowych mÅ‚odników. Å»eby za dÅ‚ugo nie byÅ‚o zbyt pÅ‚asko, dojeżdżamy do zjazdu na przełęcz Rozdziela (jak sama nazwa wskazuje rozdziela ona pasmo MaÅ‚ych Pienin od Pasma Radziejowej). Podziwiamy widok na całą przełęcz oraz na wapienne skaÅ‚ki zwane Rozdzielami. Zostawiamy granicÄ™ paÅ„stwa i niebieski szlak (spotkamy siÄ™ na nim podczas innej wycieczki) i kierujemy w stronÄ™ kolejnej bacówki - w tej oprócz owiec bacowie hodujÄ… również byki :-) .. I ponieważ wczeÅ›niej byÅ‚o stromo pod górÄ™, to tym razem zjeżdżamy stromo w dół, ale pocieszamy nasze konie, że to już ostatni zjazd, gdyż zjedziemy do Rezerwatu BiaÅ‚a Woda, a potem prosto do stajni. 

Kinga Pieniñska