Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

trasa nr 2

Trasa nr  2 -  lewa strona Białej Wody - czas przejazdu ok. 1,5 h

   To bardzo piękny widokowo spacer. Wyjeżdżamy ze stajni w kierunku rezerwatu Biała Woda. Tuż przed wejściem do Rezerwatu skręcamy w lewo w polną drogę, która doprowadzi nas na hale. Przy ścieżce ciekawostka geologiczna - jedyne miejsce występowania skałki bazaltowej w Pieninach. A na górze niesamowite wrażenie zrobi na Was Rezerwat Białej Wody widziany z góry. Z hali szczególnie okazale prezentuje się pasmo Małych Pienin oraz masyw Trzech Koron. Naprawdę niezapomniane są tam zachody słońca czy poranne jesienne mgły., często można spotkać sarny i lisy, a już na pewno stado owiec z pobliskiej bacówki z pilnującymi je owczarkami. Dalej dosyć stromym zjazdem nasze konie sprowadzą nas do Doliny Białej Wody - miejsca gdzie zaczyna się Rezerwat przyrody, a także Popradzki Park Krajobrazowy. Wybierając tą trasę będziecie mogli przebyć na końskim grzbiecie cały rezerwat, podziwiając wszystkie osobliwości krajobrazowe, które są w nim chronione.

Kinga Pieniska