Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

trasa nr 1

Trasa nr  1 - 'standard' - przejazd halami i Rezerwatem Biała Woda    

   Brzmi banalnie, ale w tym godzinnym spacerze zawiera się wszystko czego spragnieni końsko-górskich wrażeń mogą oczekiwać; przepiękna panorama na trzy rezerwaty Zaskalskie, Biała Woda i Homole oraz Pasma Radziejowej i Małych Pienin; przejazd obok bacówki, gdzie można zatrzymać się na degustację oscypka i żętycy, zobaczyć jak pracują bacowie, jest oczywiście galop po hali (w zależności od umiejętności jeździeckich), zjady, podjazdy, górskie potoki - czyli jazda po górach "w pigułce".

   Trasa przejazdu prowadzi ze stadniny na rozległą górską halę, następnie schodzi w Dolinę Białej Wody, gdzie oprócz walorów krajobrazowych można podziwiać pozostałości po gospodarstwach Rusinów Szlachtowskich i usłyszeć wiele ciekawostek o tej grupie etnicznej, która do 1948 roku zamieszkiwała te tereny. 

Kinga Pieniska