Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

Loty tandemowe


Paragliding - Loty w tandemie

W Pieninach lot paralotnią w tandemie może odbyć każdy niezależnie od stanu zdrowia i predyspozycji fizycznych nawet osoby niepełnosprawne fizycznie. Przed lotem pilot udziela niezbędnych wskazówek w zakresie bezpieczeństwa. W trakcie lotu pasażer nie wykonuje żadnych czynności wpływających na lot w tym czasie może oglądać widoki kręcić film video lub fotografować. Zadaniem instruktora jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem skoku.Od pasażera wymagany jest jedynie odpowiedni ubiór tj. bluza z długim rękawem spodnie oraz buty trzymające staw skokowy najlepiej trekingowe. Za prawidłowe i miękkie lądowanie odpowiada już instruktor :-)Skoki spadochronowe, loty na paralotni chociaż zaliczają się do grupy sportów ekstremalnych należą do jednej z najbardziej bezpiecznych dyscyplin sportowych.
 
Nasi instruktorzy są doświadczonymi skoczkami spadochronowymi i cały czas czuwają nad bezpieczeństwem osób, które szkolą.
 
Tandem jest specjalnie skonstruowanym, dużym spadochronem, przystosowanym do skoku spadochronowego dla dwóch osób. "Uczeń" przypięty jest do instruktora, za pomocą specjalnej uprzęży. Jest więc niemożliwe, aby pilot tandemu "stracił" pasażera.
 
Tak więc nie ma się czego obawiać, jest to naprawdę bezpieczny sport.


Loty paralotnią
Adventure - Sky
tel. +48 18 262 56 18


Kinga Pieniska