Aktualności
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
Frydman Triatlon
Początkiem lata, we Frydmanie tłumnie gromadzą się sympatycy triathlonu. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się tu już VIII edycja zawodów Frydman Triatlon.
Wycieczki rowerowe po pienińskich bezdrożach
Eksploracja rowerem pasma małych Pienin - przygoda i naprawdę epickie miejscówki .
JOY RIDE BIKE FESTIVAL '17
24-26 maja 2017
wulkaniczna góra
Wdżar
w Kluszkowcach.
Cross-Triathlon Mocarny Zbój
Zapisy trwają tylko do 11 maja !
Zapraszamy na PORANEK FOTOGRAFICZNY
Weź udział w warsztatach fotograficznych National Geographic o wschodzie słońca w Pieninach.
Zgłoś się do 22 maja na

starsze akutalności

Loty tandemowe


Paragliding - Loty w tandemie

W Pieninach lot paralotnią w tandemie może odbyć każdy niezależnie od stanu zdrowia i predyspozycji fizycznych nawet osoby niepełnosprawne fizycznie. Przed lotem pilot udziela niezbędnych wskazówek w zakresie bezpieczeństwa. W trakcie lotu pasażer nie wykonuje żadnych czynności wpływających na lot w tym czasie może oglądać widoki kręcić film video lub fotografować. Zadaniem instruktora jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem skoku.Od pasażera wymagany jest jedynie odpowiedni ubiór tj. bluza z długim rękawem spodnie oraz buty trzymające staw skokowy najlepiej trekingowe. Za prawidłowe i miękkie lądowanie odpowiada już instruktor :-)Skoki spadochronowe, loty na paralotni chociaż zaliczają się do grupy sportów ekstremalnych należą do jednej z najbardziej bezpiecznych dyscyplin sportowych.
 
Nasi instruktorzy są doświadczonymi skoczkami spadochronowymi i cały czas czuwają nad bezpieczeństwem osób, które szkolą.
 
Tandem jest specjalnie skonstruowanym, dużym spadochronem, przystosowanym do skoku spadochronowego dla dwóch osób. "Uczeń" przypięty jest do instruktora, za pomocą specjalnej uprzęży. Jest więc niemożliwe, aby pilot tandemu "stracił" pasażera.
 
Tak więc nie ma się czego obawiać, jest to naprawdę bezpieczny sport.


Loty paralotnią
Adventure - Sky
tel. +48 18 262 56 18


Kinga Pieniska