Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności

TechnikaW Nordic Walking’u są trzy poziomy zaawansowania i zaleca się, aby nie rozpoczynać żadnego etapu bez odbycia podstawowego treningu.

Początkujący
częstotliwość treningów: 2-3 razy w tygodniu,

Średnio zaawansowani
częstotliwość treningów: 3-5 razy w tygodniu,

Zaawansowani 
częstotliwość treningów: 4-6 razy w tygodniu.

Trzy poziomy zaawansowania:

Pamiętajmy ! Przed każdym marszem rozgrzewka! - Rozgrzać stawy, rozciągnąć mięśnie. W ten sposób możemy się uchronić przed kontuzją.
Po każdym marszu ćwiczenia rozciągające! - Nasze mięśnie podczas wysiłku się zbijają. Ćwiczenia rozciągające pozwolą na to byśmy nie odczuwali następnego dnia zrobionego wcześniej treningu.

 

1.Rekreacyjno-zdrowotny ukierunkowany na osoby, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną lub z problemami zdrowotnymi, ograniczeniami ruchowymi, bólami kręgosłupa i stawów, nadwagą. Poziom ten jest doskonałą formą rehabilitacji. Wysiłek dotlenia cały organizm i rozluźnia go, redukuje uczucie zmęczenia i stresu. 
 
2.Fitness ukierunkowany na osoby chcące podnieść sprawność fizyczną. Na tym poziomie trenuje się wytrzymałość, siłę i szybkość. Skuteczność takiego treningu oparta jest przede wszystkim na systematyczności. Marsz z kijami powinien być poprzedzony rozgrzewką, odbywać się 3-4 razy w tygodniu, trwać 1,5 godziny i kończyć się ćwiczeniami rozciągającymi.

3.Sportowy przeznaczony dla sportowców, którzy doprowadzają swój organizm do granic wytrzymałości poprzez odpowiednio dopasowany program treningowy. Marsz z kijami przeplatany jest z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie w formie biegów, wyskoków, zeskoków, ćwiczeń siłowych.

Dobrze jest rozpocząć trening pod okiem instruktora, który nauczy właściwej techniki marszu i przyjmowania prawidłowej postawy ciała. Podczas chodzenia wychwytuje i koryguje błędy. Pomoże także dobrać odpowiednią wysokość kijów. Zdobyta wiedza będzie procentować w przyszłości i zapobiegnie wystąpieniu przeciążeń i kontuzji.

Kinga Pieniska