Aktualności
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?

starsze akutalności

Arena Narciarska Jaworki -Homole


Ośrodek narciarski położony jest w pięknych i malowniczych okolicach, na północnym stoku „Bukowinek” w odległości zaledwie 350 metrów od centrum Jaworek, w dolinie potoku Skalskie. Arena narciarska o łącznej powierzchni 27 ha graniczy od wschodu z rezerwatem Zaskalskie Bodnarówka a od zachodu z rezerwatem Wąwóz Homole. W pobliżu znajdują się dwa kolejne rezerwaty przyrody: Biała Woda i Wysoka.
Położenie to sprawia ze możemy zaoferować naszym gościom wypoczynek na nieskażonym łonie natury, czyste górskie powietrze i czystą źródlaną wodę
Do dyspozycji:  kolej linową 2-osobowa firmy Leitner oraz 2 wyciągi orczykowe o następujących parametrach technicznych:

KOLEJ LINOWA „HOMOLE”
 • kolej 2-osobowa niewyprzęgana,
 • długość- 621 metrów
 • średnie pochylenie- 19%
 • różnica poziomów - 116 metrów
 • przepustowość- 1028 osób/godzinę
WYCIĄG NARCIARSKI TALERZOWY „STORCZYK”
 • talerzowy
 • długość- 200 metrów
 • różnica poziomów - 25 metrów
 • przepustowość- 700 osób/godzinę
WYCIĄG NARCIARSKI TALERZOWY „ KROKUS”
 • talerzowy, bezpodporowy
 • długość -  120 metrów
 • różnica poziomów - 30 metrów
 • przepustowość - 700 osób/godzinę

Trasy narciarskie
Trasa nr 1 – obok wyciągu orczykowego „Storczyk”, sztucznie zaśnieżana o długości około 600 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla naszych klientów jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich. Posiada homologacje PZN do slalomu. 

Trasa nr 1 a – trasa dojazdowa do stoku przeznaczonego do rozgrywania zawodów narciarskich o długości 200 metrów, łatwa, sztucznie zaśnieżana i ratrakowana. 

Trasa nr 2 – trasa główna obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona) 
Trasa nr 3 – trasa do treningów i zawodów położona obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana o długości około 760 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona). Posiada homologacje PZN do slalomu giganta. 

Trasa nr 4 – położona na stoku bliżej Rezerwatu Zaskalskie, o długości ponad 750 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest sztucznie naśnieźana i jest przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu. 

Trasa nr 5 – położona obok trasy nr 4, o długości ponad 800 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest przygotowywana ratrakiem i jest przeznaczona dla miłośników jazdy offpiste. 

Trasa nr 6 – najbardziej wysunięta w kierunku wschodnim, nieprzygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu. Bardzo trudna o długości ponad 900 metrów. 

Trasa nr 7 – Trasa ta jest położona obok wyciągu „KROKUS”. Jest to trasa bardzo łatwa, zaśnieżana i przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów stawiających pierwsze kroki na nartach pod okiem instruktorów lub samodzielnie. 

Trasa nr 8 – położona obok wyciągu orczykowego „Storczyk” w górnej części ośrodka narciarskiego, zaśnieżana i ratrakowana. Trasa jest łatwa (niebieska) przeznaczona do nauki jazdy na nartach.


Warto wiedzieć że:

Przy Arenie działa również Szkoła Narciarska "Jaworki" posiadająca licencję A i B SITN-PZN.
Zapewnia wysoki poziom szkolenia zarówno indywidualnego , jak i grupowego. Wszyscy instruktorzy dzięki ukończonym kursom posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe.
Właściwy dobór metod nauczania , indywidualne podejście do każdego ucznia powoduje , że wszyscy początkujący w wieku od lat 4 bardzo szybko poznają tajniki jazdy na nartach powiększając grono zadowolonych klientów stacji w Jaworkach.
Szkoła , jako jedyna w Polsce oferuje zawansowanym , pragnącym podnieść swoje umiejętności narciarzom , naukę jazdy baletowej na nartach. Ten rodzaj narciarstwa daje masę nowych doznań i możliwości czucia nart w każdej sytuacji.
Stoki w Jaworkach są prawdziwym rajem również dla snowboardzistów. Pod okiem instruktora mogą się zarówno uczyć , jak i doskonalić swoje umiejętności w jeździe dowolnej na desce. 
BIURO SZKOŁY - 783 653 290

Od stycznia funkcjonuje TRASA ZJAZDOWA ZE STAŁYM POMIAREM CZASU
Każdy może spróbować swoich sił na trasie slalomowej o długości ponad 400 m i różnicy poziomów 100 m. Zapraszamy wszystkich narciarzy i snowboardzistów pragnących zmierzyć swoje siły w walce z czasem.

Nasz ośrodek stal się idealnym miejscem do stawiania pierwszych kroków narciarskich dla rodzin z małymi dziećmi w wieku od 2 lat. 
Trasy zjazdowe są łatwe (niebieskie) i średnio trudne (czerwone) co przy ich dużej rozległości sprawia, ze nasz ośrodek jest idealnym miejscem do bezpiecznej nauki jazdy na nartach i deskach snowboardowych.


Całoroczna kolej linową "Homole" to dodatkowo:

- Dwa wyciągi narciarskie dla początkujących narciarzy:

1. "Storczyk" o długości 200 metrów
2. "Tubing"    o długości 150 metrów 

- Dwa punkty malej gastronomii:

1. Bar przy dolnej stacji kolei linowej "Homole".
2. Szałas "Bukowinki" przy górnej stacji kolei linowej - czynny cały rok.
 
- Przygotowane ratrakiem i oświetlone trasy zjazdowe
- Trasy do jazdy Off-Piste
- Wypożyczalnia i serwis sprzętu sportowego
- Grill i organizacja imprez firmowych i integracyjnych
- Plac zabaw dla dzieci

S E R D E C Z N I E  Z A P R A S Z A M Y 

ARENA NARCIARSKA JAWORKI – HOMOLE s.c.
ul. Zaskalskie 14  
Szczawnica - Jaworki   
tel./fax.: +48 (0) 18 262 15 43


Formularz kontaktowy

Imię, nazwisko:

Telefon:

E-mail: *

Treść:

* - pola obowiązkowe
Kinga Pieniska